Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptop azaz ölgép-gyártók...

A laptop azaz ölgép-gyártók mostanában miért nem ölben való használatra optimalizálják a gépeiket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy a hangszórók lent vannak, általában pont olyan helyen, hogy az ember combjai eltakarják a hangszórókat, de a szellőzés miatt kifejezetten javasolják is, hogy ne használjuk ölben az ölgépeket. Micsoda egy hülye trend ez?


Ha asztalon akarok használni egy gépet, akkor desktopot veszek, nem laptopot. Idióták..



jan. 1. 16:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Lábra dobni ülve szerintem a legnagyobb merénylet az ergonómia ellen. Oké, ha nincs más, akkor rendben van, de a nyakad, a hátad, a karod, minden kényszertartásban van, teljesen mindegy, mennyire érzed létszükségnek ezt a marhaságot. Hanyattdobod magad, 120-140 fokban kinyitva a szörnyeteg, aztán egérrel meg eseti gépelgetésekkel el lehet ütni órákat céltalan tartalomzabálással, eggyel még így is kényelmesebb a legtöbb tabletnél, ill. a tabletek egy része is ebbe az irányba indult inkább, mert pontosan tudják magukról a tervező szájak, hogy milyen az ember... A desktop gépekkel nincs értelme összehasonlítani, pontosan bele tud simulni abba a szerepbe is, akár bedokkolva, akár csak egy plusz monitorral, akár kompletten jóféle billentyűvel és egérrel, többmonitoros felállásban, ha olyan. Csak a teljesítmény és a zajszint eltérő, de lassan már ez se lesz igaz. Szerény véleményem szerint pont az ilyen vonatos és hanyattdobós, de akár forgószékben melózgatós szcenáriók együttes lefedésére lesz jó a mixed reality, főleg ha a headset ergonómia és az ár/érték arány megendedi végre. Olyasmiről álmodozom, hogy a személyes eszközöd elfér a headsetben, a töltőre szúrás a világ legegyszerűbb dolga, és a vezető oprendszerek képesek lesznek arra, hogy zökkenőmentesen használd a melózós PC teljesítményét úgy, mintha a saját eszközödön dolgoznál. Hozzátenném: ez egy ilyen 360 fokos mixed reality úgy, hogy az ablakok körülötted vannak a levegőben. A szemed körül a párna, a lencsék, a fülpárnák lehetnek tökéletesen személyre szabottak. Tudod viselni minden balesetveszély nélkül, és jó esetben nem horror a nézésed, amikor kibukkan a takarásból... :)
jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A felújított Lenovo Thinkpadon a baloldalon van a hangszóró, ennek ellenétre asztali gépnek használom. Néhány éve vettem, semmi baja.
jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez pl. olyan, mint amikor a tabletet a tokjával elforgatod vízszintesen és a gombok alulra kerülnek vagy a hangszórója. Mai világban amikor már wireless megoldások vannak, könnyen hozzáférhetőek, senkit sem érdekel hol van egy laptop hangszórója, vagy legalábbis az olcsóbb verzióknál nem.
jan. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A gyerek nem százas, máshol is pusztít a kretén kérdéseivel.


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__lakberendezes__119034..

jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

OFF

#14 Az abban a kérdésben felvetett probléma jogos, akárki is írta, engem mindössze az zavar, ha valaki "miért" kezdetű kérdést ír ki, ha valami nem tetszik neki, másrészt elég terjengősre sikerült, amit a többiek sem nagyon toleráltak. Ráadásul nem hiszem, hogy a felvetés konkrét adatokra támaszkodott. Amúgy aki szemrevételezni akarja a produktumot, így is megteheti. De nem kell erről is vitát folytatnunk...

ON

jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

14-15: ez a kérdés nem én voltam, bár a felvetés érdekes.


A thinkpad-es opciót (T16) ismerem köszi, annak valóban felfele néznek a hangszoroi de az a költségvetésem felett van.


Max félmillióm van laptopra és mivel OLED-eset akarok minimum 3K-val, csak az Asus es az Acer jön szóba. (Vagy ezek a táblagép+billentyűzet jellegű olcsóbb lenovok, dr azok fejnehezek)


Régebben az Asus-nak voltak B&O front-firing speaker-ei, és volt egy jopofa külön bedugható kis műanyag mélynyomó-dobozka is mellé (ehhez nem ragaszkodom, csak érdekességként említem), de ezzel X éve leálltak és kivétel nélkül alulra pakolják a hangszórókat.


Az Acer swift edge-nek van olyan sorozata ahol a képernyő alatt vannak a felfelé néző hangszórói, de abban viszont csak 60Hz-es oled-panel van..


Mivel ezekben így tudom Samsung oled van, érdekelne még egy Samsung oled

jan. 2. 14:22
 17/18 A kérdező kommentje:
.. Samsung oledes Galaxy laptop, de tudtommal azt mo-on nem fothalnazzák, márpedig nekem magyar billentyűzet ezért kellene (na de túl drága is, szóval ezért sem opció)
jan. 2. 14:25
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 Ha csak a magyar billentyűzet a probléma, van egy áthidaló megoldás. Nem tökéletes, de hasznos. Nem matrica... Nem tudom, ismered-e a PowerToys programkészletet. Ebben van egy ilyen célra készült program, ami úgy működik, hogy a betűt a space-szel vagy a nyilakkal együtt nyomod le, és a megjelenő menüből kiválasztod az ékezetes változatot. Ez a Quick Accent. Egy hónapig használtam így egy amerikai billentyűzetet, egész belejöttem. Másoknak is javaslom. Innen (vagy az áruházból) le lehet tölteni, van még ott pár hasznos cucc is: [link]
jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!