Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Javítható-e ilyen módon a...

Javítható-e ilyen módon a szénkefe?

Figyelt kérdés

Adott egy kisflex (sarokcsiszoló) mielőtt valaki megkérdezi, hogy mi az.

Elkopott a szénkeféje. Van kettő új nem tudom mibe való szénkefém, amiknek nincs vezetéke. Működhet-e úgy a dolog, hogy simára csiszolom a kopott szénkefét és az újat, becsúsztatom az újat a helyére, majd a régit is. lesz-e így olyan kontakt köztük, hogy működjön?


jan. 2. 17:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jan. 2. 17:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvileg működhet. Lehet, hogy melegedni fog. Esetleg szétéghet a kefetartó. Párszáz forint lehet a belevaló kefe.
jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mozogni fog, az átmeneti ellenállás miatt melegedni fog, tán még szikrázni is a két kefe felületénél.

Vegyél egy bele való kefét. Ha nem találsz, akkor kb akkorát és köszörüld le hogy beférjen a kefetartóba. Ez még mindig jobb mint a darabokban lévő kefe.

jan. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szénkefe köszörülése pedig pláne jobb :D
jan. 2. 20:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Ember... akkor legalább egyben van a kefe és csak az oldalát köszörülöd le hogy ne szoruljon a tartóban. Cégnél is ezt szoktuk csinálni amikor megszorul a kefe a sok lerakódott, rásült portól. Kicsit meg van húzva smirglivel és ok. A kommutátorhoz érő felületét is meg szoktuk csiszolni az új keféknek egy íves szerszámmal, hogy rendesen felfeküdjön már beszereléskor és ne húzza az ívet amig be nem kopik.

De hiába magyarázom, mert látszik hogy te vagy a falu agyoniskolázott főkóklere... Csinálj amit akarsz!

jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Erre akartam kilyukadni még mielőtt valaki elkezdi köszörülni pár ezres fordulaton :D

jan. 2. 21:43
 7/11 anonim ***** válasza:

"Erre akartam kilyukadni még mielőtt valaki elkezdi köszörülni pár ezres fordulaton :D"

Érted te hogy miről van szó, csak játszod a hülyét.

Azt csinálsz vele amit akarsz.

A kefe a kommutátorhoz is csak hozzá van nyomva, mégis működik. Régebben nem voltak beágyazott hozzávezetések, mégis működtek. De. Vannak hibalehetőségek, és azt jobb elkerülni, megelőzni. Ha megvan a lehetősége hogy tönkretegye a gépet, amivel holnap is kellene dolgozni, akkor nem biztos hogy megéri kockáztatni.

Mindig a körülmények a mérvadóak.

jan. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írtad a kérdésben hogy lecsiszolod, utána engem meg megugatsz, mert azt írom hogy meg kell csiszolni? Iszol te rendesen? :D
jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy csiszolást írtál?
jan. 3. 12:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál választ. Nem kell rugózni a szavakon feleslegesen. Direkt provokálsz.

De leírom akkor én is:

Nem javítható!

Vegyél másik kefét! Legfeljebb egy dobozzal kevesebb cigit szívsz el. Ennál többe nem kerül egy kefe.

Ha nem kapsz méretest, akkor csiszold, köszörüld, mard, esztergáld, akármicsodázd méretre.

jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!