Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik alacsony feszültségű...

Létezik alacsony feszültségű villanykörte imitáció?

Figyelt kérdés
5-10 voltos alacsony feszültségű égőre van szükségem. Vagy valamire, ami hasonlít a régi fényforrásokra. LED nem jó. Esetleg, ha létezne valami 1 centis LED csík, amit beletennék kibelezett égőbe...Van ötletetek?

jan. 15. 15:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A filamentes égő lesz a nyerő. Abból már összeszerkesztek valamit. Az e-bay-en találtam ezeket a filament led csíkokat külön is mint alkatrészt, s 3 körüli törpe feszültségre mennek. Szóval ezeket beledobom egy kibelezett régi egő burokba, öszedobok egy vezérlést hozzá és bumm...
jan. 18. 01:26
 12/15 A kérdező kommentje:
Szirty, hidd el inkább élnék áram nélkül kint a természetetben, gyűjtögetnék meg horgásznák - harmóniában mindennel. De nem könnyű ezt meglépni, és egyedül meg semmi értelme sincs...
jan. 18. 01:29
 13/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Azokról a filamentekről beszélsz, amiből lámpákat építenek, 22 chip van benne sorosan, 66 V névleges nyitófeszültség, 15 mA?

Az nem törpe.

Meg te azt hiszed, hogy bedobják egy burokba, csak annak van még egy kis trükkje.

jan. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem hiszek én semmit. Amit szétszedtem körtét, abban 4 filament LED csík volt (+ egy kondenzátor meg egy tekercs, más nem). Ezeket nem sikerült beindítanom alacsony feszültségre. Egy másik fajtában már volt 2 kondenzátor egy mini transzformátor, pár ellenállás meg tranzisztor. Szóval egyszerű áramkörök voltak ezekben. Aztán lehet gyártanak olyanokat, amiben "22 chip" van, de az gondolom valami speciális "okos égő".


De viszont lehet kapni, csak LED filament csíkokat, amiben párhuzamosan vannak bekötve az aprócska LEDek. És ezek 3 voltra elmennek (2 ceruza elem sorba kötve, esetleg egy darab ellenállás beiktatásával), igaz több áramot vesznek fel. Ezek még nem érkeztek meg, szóval nem tudom megmondani, hogy nem-e fake cuccok, majd kiderül...

jan. 19. 12:40
 15/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Azokra a "szokásos" 1 W-os filamentekre gondoltam, amit az E27, E14 lámpákba is építenek. Ahány szál, annyi W nagyjából, mivel a driver vesztesége is hozzáadódik a felvett teljesítményhez.


De az is igaz, mióta én ezeket nézegettem, azóta van már többféle is. Ha például így keresem:


[link]


Rendeltem is régebben olyan filamentet, de nem csomagolták be normálisan, mindegyik eltört, ha jól emlékszem. Barkácsolni akartam valamit, majd annyiba hagytam.

Mellesleg arra céloztam, hogy az üvegbúrába hővezető gázt töltenek, ez kell a szálak megfelelő hűtéséhez.

De ha kisebb árammal terheled, nyilván kevésbé melegszik.

jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!