Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen esetekbe írják elő...

Milyen esetekbe írják elő hogy a fázisok mellett a nullát is meg kell szakítani a leválasztáshoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt kismegszakítós túláram védelemre vagy akár terheléskapcsolóra

jan. 20. 02:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A nullát TILOS megszakítani!!! Hol hallottál ilyet?!
jan. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A PEN-t és a PE-et tilos megszakítani a nullát leválasztáskor meg kell szakítani, kivéve.... és erre vagyok kíváncsi mikor van a kivéve?
jan. 20. 07:57
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Alapesetben tehát a nullát is (mindig) le kell választani. Akkor nem kell, ha TN rendszerről van szó, és vagy a szolgáltató, vagy az üzemeltető garantálja, hogy a nulla potenciálja nem fog eltérni a földpotenciáltól. Hát, ezt olvasmányosan írtam le, lusta voltam előkeresni a szabványt. Van ugye a Magyar Elektrotechnikai Egyesület Villamos Biztonsági Munkabizottsága, azok írtak a szabványhoz magyarázatot, ők azt írják, azt javasolják, eme engedményt ne vegyük figyelembe.
jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! az utóbbi választ nagyon szakszerű volt! Valami ilyenre gondoltam volna volt
jan. 20. 08:17
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

"A nullát TILOS megszakítani!"

Akkor az állólámpát is úgy húzzam ki a konnektorból hogy csak a fázist?

jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
75%

"Akkor az állólámpát is úgy húzzam ki a konnektorból hogy csak a fázist?"


Neem. A nullát és a fázist is kihúzhatod. a PE vezetőt viszont tényleg tilos megszakítani, tehát azt ne húzd ki! :)

jan. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
73%

Háztartási, illetve szórakoztatóelektronikai készülékekben egy- és kétáramkörös hálózati kapcsolókra egyaránt van példa.

Védővezetőt természetesen soha nem szakítanak meg, az direktben megy a testre, fémvázra.

jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
A kapcsolós hosszabbítók nagy részében is úgy van ahogy Mérnök Úr mondja. Mindkettő vezetéket szakítják, csak a zőccsárgát nem.
jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, összekevertem a PE vezetővel.
jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!