Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Előfordulhat az, hogy egy...

Előfordulhat az, hogy egy működő led fényforrás átereszti a feszültséget?

Figyelt kérdés

A kapcsolók a fázist bontják, az éjjeli lámpánál lekapcsolat állapotban 30V-ot, a mennyezeti lámpánál pedig 10V-ot mérek L+N között. N+föld =0V.

Felkapcsolva megvan a 230V.


Mennyezeti lámpa e27 3 db led. Ez egy váltó kapcsolás, lekapcsolt állapotban kiszedett ledekkel 110V-ot mérek L+N között, 1 leddel 24V, 2 leddel 14V, 3 leddel 10V.


A lakás osztót átnéztem, nincs laza kötés nullán és a földelésen. Ezen kívül van fi relé és túl fesz levezető, és 5kwp-s napelem.


Azért fedeztem fel, mert új éjjeli lámpákat vettem és át raktam a kapcsolót és a lámpa kiállás helyét is. Miután felfedeztem a problémát lekötöttem a betápot az átkötésekről. Az új kötések nincsenek szakadásba, és wagozva vannak és egyik kábel a másikkal nincs össze köttetésbe pl fázis a nullával. Multiméterrel ellenőriztem.


A konnektorok másik körön vannak, velük minden ok. Összesen 19 led fényforrást érint a kör, azaz a fél házat.



jan. 26. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ehhhh.... na megint egy villanyszerelő doktorandusz aki multiméterrel felszerelkezve mér és mér és csak mér, de fogalma sincs hogy mit és arról sincs fogalma hogy amit lát értéket az mi és az jó-e és mennyi ott a jó érték és a fizikai törvényszerűségekről sincs minimális fogalma sem. Szorri ma nincs kedvem elmagyarázni újra és újra és újra hogy miért mutat annyit amennyit és az miért annyi és stb... olvass vissza, keresd meg a többi multiméter-szamurájt, már leírtuk vagy százszor mi a helyzet. Az otthon/barkácsolás, vagy rezsi kategóriában is van egy rakács ilyen kérdés.
jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"110V-ot mérek L+N között"

Söntöld le és úgy mérd.

jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1#: Ez valami arcoskodás, vagy frusztráltság, esetleg mind kettő? Bepötyögsz egy halom szót kb 5 perc alatt, csak azért, hogy okoskodjál... Közben ennyi idő alatt, amit erre a szövegre ráfordítottál akár értelmesen emberként sértegetés nélkül is lehet volna válaszolni! (ne válaszolj inkább...)


2#: vissza raktam a régi éjjeli lámpát így a 30V-ból 2V maradt. A mennyezeti lámpán 10V 3x9W leddel, marad 0,5V.

Ezek szerint nincs hiba. Köszi

jan. 26. 22:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Előfordulhat az, hogy egy működő led fényforrás átereszti a feszültséget?"

A működéséből fakadóan igen. Ha nem így lenne, nem tudna működni.

jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:
100%

Tényleg volt már téma ezerszer.

A lényeg az, hogy a feszültség alatt lévő fázisvezetőkkel párhuzamosan futó vezeték ami nem csatlakozik feszültségforráshoz mert egyik végén kapcsoló megszakítja a másik végén egy LED lámpa van, az szépen kapacitív úton összeszed annyi feszültséget hogy azt egy nagy belső ellenállású multiméterrel vagy épp fázisceruzával is mérheted, észlelheted.


Terheléssel kell mérni ahogy arra a #2 anonim válaszoló is utalt!


De ha kipróbálnád:

Vennél egy darab 3 eres kábelt ami kb 3-5m hosszú, vagy több, az egyik erére kötnél fázist, csak az egyikre. A többi ér mindkét vége szabadon marad.

Akkor bármelyik szabadon maradt éren a nullához vagy földhöz képest mérnél feszültséget akár 200V-ot is. A fázisceruza is világítana. Pedig sehonnan vezet sehova. Egyszerűen csak párhuzamosan fut a fázisvezetővel.


De ne próbáld ki, ilyesmire nem buzdíthatlak. El kell hinned hogy így van!

Ezt a jelenséget tapasztalod a méréseiddel.

jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

2. vagyok. Szivesen. Most már tudod hogy mit mértél? Nem, még most sem. Épp ezért értek egyet az 1-essel. (tartalmilag, a stílus az más történet)

Ezért kell a próblámpa és nem a multiméter. Az megmutatja hol van igazán feszültség és hol nincs. A multimétert tudni kell használni, a leolvasott értékeket tudni kell értelmezni és a villamos hálózattal is tisztában lenni.

jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Feszültségmérés kézzel tapintásra: ha nem érzel semmit akkor nem ereszti át, ha a kórházban térsz magadhoz akkor átereszti. Ez ilÿen egyszerű.

Ha átengedi de már nem érzel semmit, akkor azt majd reinkarnáció után beszéljük meg.

jan. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bereczk Jénos válasza:

Szakemberekkel nem célszerű vitatkozni, én is megjártam!

Amikor villanyszerelő tanfolyamra jelentkeztem, éppen véget ért!

Esetleg vizsgára el lehet menni? Ha vállalja? Vállalom!!!

Kihúztam a tételt: "nullával egyesített védőhálózat?

Válasz: Nagy baromság, 0 szakadás esetén a védőhálózat fázist kap a fogyasztón keresztül!!!!

Menjek ki!

2o perc múlva, "Neked meg van a vizsga, nekünk öt évre a munka!!!

Lényegében csak ezt akartam, mondani, mert a villanyszerelőknek hiába mondtam, hogy rossz!!!!!!

márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nagy baromság, 0 szakadás esetén a védőhálózat fázist kap a fogyasztón keresztül!!!!"

Gondolom tudsz hatékonyabb és gazdaságosabb megoldást.

márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!