Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy LED fényforrás bírja a...

Zsebvirág kérdése:

Egy LED fényforrás bírja a téli körülményeket?

Figyelt kérdés
Természetesen kinti fali lámpákba kellene. Nyáron az eddig megszokott fénycsövek vtak, de ilyenkor télire mindig ki kell cserélnem hagyományos égőkre mert a fénycsövek nem bírják a hideget. Arra gondoltam, hogy ha találok 2-3 wattosnál nagyobb LED-ket akkor kintre azokat tenném be, de nem tudom, hogy a LED bírja e a hideget.

2014. nov. 1. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Bírja.
2014. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Elvileg bírja, de én nem vennék LED fényforrást. A teljesítménye nem annyival jobb, mint amennyivel drágább, a másik, hogy kis területet világít be, tehát a hagyományos izzó 20-30 százalékát. Én évek óta kompakt fénycsövet használok kint is, és semmi problémám nincs vele télen se. Esetleg még a halogén izzó jó alternatíva lehet, mert valamennyire ez is takarékos, az ára is kedvező és megfelelő fényt ad.

[link]

2014. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Nyugodftan vehetsz ledet, semmivel sem rosszabb az izzónál. Ne barkácsáruházi olcsó vackot, hanem normálisat.

Előző nem látott még rendes led fényforrást, azért írta azt amit írt.

2014. nov. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Épületvillamossági szerelő, azaz villanyszerelő vagyok 26 éve, úgyhogy láttam már pár százat. Kis helyiségekben tökéletes, nagyobb terekben már egy komplett rendszert kell tervezni és kiépíteni, hogy egyenletes, minden igényt kielégítő fényt kapjunk. Amúgy nem érdemes a kompakt fénycsöveket lecserélni beltéren se, mert soha nem térül meg.

Kültéren ha csak épp az ajtó előtt, körül kell pár négyzetméternyi fény, akkor még elmegy ott is, de amennyiben már egy 100-150 négyzetméteres udvart szeretnénk megvilágítani, arra már alkalmatlan. Mindegy, hogy barkácsáruházi olcsó vacak, vagy egy 10 ezres Philips, a technológia ugyanaz. Akkor sem fog minden irányba világítani, tehát az udvar fele sötét marad.

De ki kell próbálni. Itt 30 napos pénz visszafizetési garancia van: [link]

2014. nov. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, bírja.


A barkácsáruházakban(is) kapható 10,20,30 wattos tömített reflektor, ami arra a célra pont jó, amire a fénycsövet használtad. nálam is vannak refik, és kis, 4wattos ledek kültérben.tökmindegy milyen hideg van, hiba nélkül működnek.


az előttem szólónak egyébként igaza van, de az ne tántorítson el a használattól.


leden és is buktam már szépen, de a fejlődésnek ára van

(itt nálunk a kocsmában ezt szopásnak hívják)

2014. nov. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A led minél forróbb körülmények között üzemel, annál rosszabb hatásfokkal alakítja át a betáplált energiát fénnyé.

Pl a tokozott led chip talpponti hőmérséklete nem lépheti túl a 85 Celziuszfokot, mert felgyorsul az öregedése és maradandő fényerő csökkenést szenved.


Újabban úgy adják meg a led fényerejét, hogy 20 Celziuszos talp ponti hőfokra adják meg (amit csak speciálisan hűtött labor körülmények között lehet ilyen hidegen tartani). Akkor sokkal nagyobb fényt tud leadni. Szóval még hidegebben, fagypont körül, estleg mínusz 10-20 fokban amennyire fel tud melegedni, ott már világít rendesen és az élettartama is hosszabb lesz ilyen üzemi hő mellett.


Az lenne a ledek élettartama szempontjából is a kedvező és a leadott fényerőt illetően is a legkedvezőbb, ha mindig csak télen, kint a szabadban lenne használatban.


.


Ami pedig a ledek fényerejét illeti, az az adott led típusától, korszerüségétől és még az üzemi hőfokától (hidegben kedvezőbb) függően nagyon eltérhet. Van led, ami 1 Watt elektromos teljesítmény hatására legfeljebb 30 lument ad le, viszont a legkorszerűbb led 1 Watt energia hatására leadhat akár 180 lument is megfelelően hűtve az élettartama is nagyon hosszú lehet.


Azt még tudni kell, hogy egy hagyományos, megszokott körte formájú izzószálas lámpa Wattonként 14 lumen körüli fényt ad le.


A kompakt fénycsövek általában Wattonként 70 lument adnak le.


Az autós halogének Wattonként 20 lumen körül teljesítenek.


A 220-230 Voltos hálózatra tervezett halogén izzók fényhasznosítása 15 lumen körül teljesül, mint a köte formájú hagyományos izzóknál azt megszoktuk.


.


A lumen mértékegység a látható fény bármely irányba lesugárzott fénymennyiségének az összességét jelenti.

Tehát mindegy, hogy az egy hatalmas felületű fénycsőből indult, esetleg egy kicsi négyzstmilliméteres led chipből, a leadott lumen mennyiség azosos fénymennyiségként osztható szét a szokásos fénytöréses, reflexiós, diffúz módszerekkel. természetesen mindig figyelembe kell venni az adott, fény újának irányát módosító eszköz optikai veszteségét is.



Egyébként a legjobb a megfelelően korszerű led fényforrás.

Ami kedvező szín visszaadású de rövidebb élettartamú az az úgynevezett magas hőmérsékletű Xenon ívlámpa a H.I.D.

Annak 90-120 lumen Wattonként a fény teljesítménye. A hasznáat végefelé már legfeljebb 70 lument képes csak leadni Wattonként, ami a kompakt fénycsövek átlagosan leadott fényteljesítményének felel meg, viszont a szín vissza adása sokkal jobb szinte bármelyiknél. Azárt is használják (használták már jó ideje) film felvételeknél színhű megvilágításhoz. Viszont az élettartam miatt nem használatos folyamatosan.

2014. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A COB LEDeknek jó a hatásfoka. Amúgy egyre jobbak a LEDek. Nem a közismert márkákat kell venni, mert azok sajnos csökkentett élettartamúak. Én a Megamannt veszem, és azóta nincs garanciális cserém a megrendelőimnél. Amúgy lehet javítani a ledek, kompakt fénycsövek elektronikáját. Általában egy alátervezett teljesítmény ellenállás megy ki benne direkt.
2015. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tervezett avulás.

Itt lehet róla többet olvasni:

[link]

2015. jan. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!