Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van ez az előreutalás...

Miért van ez az előreutalás culture hardveraprón, amikor az oldal explicit kéri, hogy ne tedd?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül sok ember tök fairnek gondolja azt, hogy majd akár 100K+ pénzt is előre elutaljon neki a vásárló, csak mert neki az úgy kényelmesebb. Az értékelés rendszer jó, de egyrészt nem kijátszhatatlan, másrészt továbbra is elégtelen érv amellett, hogy vásárló ennyire kiszolgáltassa a pénzét egy vad idegennek.


Az oldal sem véletetlenül kéri az előreutalás hanyagolásást:

Azt nehezebb visszaszerezni. Az utánvét 3 napig áll a futárnál, tehát az alatt a rendőrség akármikor lefoglalhatja, ha feljelenti a vevő a küldőt. Előreutalásnál vagy betudják hajtani vagy nem...


Alapból nagyon nagyon gyengén moderált az oldal szerintem, tekintve hogy ez a defacto magyar elektronikai használt piac. Nem értem miért nem szúrja az üzemeltetők szemét ez a dolog.


Szerintem nagyon jó lenne, ha sokkal keményebben vennék a modok egyrészt a hirdetésekre vonatkozó formai követelményket (ne hirdess 10 dolgot ugyanott és főleg ne fals, "legozd össze" típusú árakkal) és másrészt ezt az előreutalásos témát.



#előre utalás #idiotizmus?
jan. 28. 18:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Ne törődj vele.
jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért van egy értíkelési rendszer, vannnak akik üzletszerűen kereskednek ott, szóval ígx én is vettem már előre utalással termékeket. Bár a legdrágább ilyen az asszem 45 ezer volt. A személyes átvételt preferálom én is, tesztlehetőséggel, ha van.
jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
65%
Mert eBay-ről sem működik az utánvét..
jan. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Morzsi007 ***** válasza:
79%
Előre utalást max 50E-ig szoktam HA-n, de, csak sok pozitív értékelésű eladónak. Felette utánvét, de inkább személyes átvétel.
jan. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%

sehol nincs utánvétes rendszer magyarországon kivül.

csak olyan van hogy vagy személyesen veszed meg ,vagy elöre utalás.

jan. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
67%
Számolj utána a járulékos költségeknek. Azt hiszem lesz megdöbbenés a részedről. Pláne, hogy nemrégiben emelt árakat a Posta.
jan. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%
Tudtommal elég ritkán élnek ezzel vissza a forgalomhoz képest, akkor is többnyire úgy, hogy nagy értékű, keresett cuccot hirdettek viszonylag olcsón. Én 90 ezret is utaltam már előre, és kaptam kifogástalanul becsomagolt terméket, bár ez igazi üzlet volt, így számlát is tettek a dobozba. Ez egy éve volt, azóta is megy komolyabb gond nélkül. Nem emlékszem, hogy lett volna negatív értékelésük.
jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Mert csomó paraszt azzal szórakozik, hogy össze-vissza rendelget utánvéttel, és a végén nem veszi át a csomagot, az eladó meg fizetheti az oda-vissza postaköltséget, és telik az idő. Nagyon kevés eladó vállalja már ezt. Ha nem tudja megoldani a személyes átvételt, akkor a vásárló fizet előre, ez a kialakult és mindenhol elfogadott gyakorlat. Ha nem tetszik, akkor vagy nem vásárolsz, vagy bemész a boltba és megveszed ott, ennyi.

Igen, van benne valamennyi kockázet, és nan aki az ilyet rosszul tűri. Nem mindenkinek való a netes vásárlás, nekik el kell ezt engedni és kész.

jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%

Mely' nemzetközi webshopokban nem kell előre fizetni? Amire hivatkozol.

Pl amerikából rendelek egy tv-t aztán nem veszem át..

jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Utolsót nem értem. Webshopoknál lehet kártyával fizetni, ami egy fokkal még mindig biztonságosabb, mint a manuális utalás.

Meg azért nem tudom, biztos velem van a gond, de én fogok egy magánszemélyt boltként kezelni. Elég erős is lenne szerintem.


Többi:

Értem, hogy az eladó is kockáztat, hihetetlen nagy különbség van aközt, hogy valaki 2k kockáztat vagy 200k-t. Nem értem miért a vásárló kéne, hogy ilyen aránytalanul nagy bizalmat adjon neked.


Igen, én is utaltam már előre nagyobb összeget és eddig még csak jól sült el, de ez 1-2 alkalom volt 300++ megbizhatóságú tagoknak, telefonos egyeztetés után. (Ettől még szar érzés volt amúgy)

Másnak egész egyszerűen nem fogok, max szállítási költséget, de ha 0 értékelés akkor még azt sem.


Viszont nevetségesen sok ember azt képzeli, hogy pár jó értékeléssel a termék teljes árát majd ő így előre elkéri mert hát #trustmebro ugye?



6.: Magam is szoktam eladni dolgokat. Nem szoktam előre kérni semmit, max posta költséget, ha jól láthatóan új az account / nincs értékelés. Szóval tisztában vagyok az árakkal.

MPL/Packeta/Foxpost mind kijön ~2Kból, ha automatába küldöd, ami a többségben be szokott jönni mivel sokkal flexibilisebb, mint várni a futárt random időpontokban hétköznap, munkaidőben, othhon.

Egyébként pedig GLS eseti csomag 4-5K, ha igényli a vásárló, hogy házhoz menjen.

Nekem ez eddig működött.

jan. 29. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!