Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van ez az előreutalás...

Miért van ez az előreutalás culture hardveraprón, amikor az oldal explicit kéri, hogy ne tedd?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül sok ember tök fairnek gondolja azt, hogy majd akár 100K+ pénzt is előre elutaljon neki a vásárló, csak mert neki az úgy kényelmesebb. Az értékelés rendszer jó, de egyrészt nem kijátszhatatlan, másrészt továbbra is elégtelen érv amellett, hogy vásárló ennyire kiszolgáltassa a pénzét egy vad idegennek.


Az oldal sem véletetlenül kéri az előreutalás hanyagolásást:

Azt nehezebb visszaszerezni. Az utánvét 3 napig áll a futárnál, tehát az alatt a rendőrség akármikor lefoglalhatja, ha feljelenti a vevő a küldőt. Előreutalásnál vagy betudják hajtani vagy nem...


Alapból nagyon nagyon gyengén moderált az oldal szerintem, tekintve hogy ez a defacto magyar elektronikai használt piac. Nem értem miért nem szúrja az üzemeltetők szemét ez a dolog.


Szerintem nagyon jó lenne, ha sokkal keményebben vennék a modok egyrészt a hirdetésekre vonatkozó formai követelményket (ne hirdess 10 dolgot ugyanott és főleg ne fals, "legozd össze" típusú árakkal) és másrészt ezt az előreutalásos témát.



#előre utalás #idiotizmus?
jan. 28. 18:59
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

??

Ettől amúgy nem tudom esetleg kaptál vmi furcsa kielégülést vagy mi van?


Pontosan ezeket az embereket nem értem, akik ezt a stílus tolják hardveraprón is. Mintha az előre utalás egy olyan kihagyhatatlan pontja lenne a magánembertől való vásárlásnak (a posta költséget kivéve, ha van értékelése).


Mondjuk vannak páran akik meg úgy csinálnak, mintha a foxpost automata megerőszakolná öket, ha odamennek, szóval jah... van pár érdekes egyed.

jan. 30. 08:03
 22/28 anonim ***** válasza:
78%

"Az utánvét az egyetlen, amivel legalább valami marad a vásárló kezében egy esetleges scamnél."

Ja eldobós számmal a jófogásról utánvéttel feladok neked egy féltéglát a megrendelt cucc helyett, olyan nevet írok rá, amilyet csak akarok. A számlaszám pedig lehet akárkié. Csak fizetés után jössz rá hogy megszívtad. Illetve igazán csak akkor, mikor reklamálni kezdesz, és senki nem fog veled foglalkozni.

jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

#22:

Ez szimplán nem igaz.

Történt már velem hasonló. Az utánvét nem azonnal ér át, hanem jellemzően betartják 3 napig legalább. Ez nem véletlen! Ha ez idő alatt, elmész a rendőrségre minden infóval, akkor az utánvét összegét visszakaphatod még, mivel a futárszolgálat köteles átadni nekik ilyenkor (ezzel neked dolgod nincs, neked csak a feljelentést kell megtenni a lehető leggyorsabban és a legjobb minőségben). Persze nem azonnal kapod meg, meg kell várni az eljárás végét, de akkor sem tud lelépni vele sehogy.

Előre utalt pénznél viszont vagy betudják hajtani rajta vagy sem.

jan. 30. 18:58
 24/28 anonim ***** válasza:

Kérdező én adom amit mondasz de akinek sok jó értékelése van (50+) az nem nagyon fog átverni, persze én sem szívesen küldök el sok pénzt előre de lekopogom eddig nem volt gondom. Én köztes megoldásként ha nem akarja utánvéttel elküldeni arra hivatkozva hogy mi van ha nem veszem át és neki az plusz idő és pénz amíg visszajuttatja magához , ilyenkor felajánlom hogy akkor elküldöm előre a teljes ár egy részét ami miatt nyilván nekem később nem fog érdekemben állni hogy ne vegyem át a csomagot.

Illetve jó telefonon is beszélni abból is sokminden kiderül pl ha cigány az ott hallatszik akkor le kell tenni a készüléket és másik eladót keresni

febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

Miért ha webshopból rendel valaki az nem tudja megtenni hogy nem veszi át meg hogy kamu adatokkal adja le a rendelést?

Mégis van minden webshopnál utánvétes lehetőség.

A kezelési költséget rá lehet számolni a vevő terhére szóval ez gyenge kifogás.

Csak magyarországon van ez a baromság, én elsőnek el se hittem hogy az emberek tényleg elmerik küldeni a pénzt amikor az oldal kifejezetten felhívja rá a figyelmet hogy ne tedd.

ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Az értékelési rendszerrel meg az a baj hogy ha valami rejtett hibája van a terméknek amit csak pár nap után veszel észre már nem tudod lepontozni utólag.
ápr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

RE:#23

Elméletben szép, a gyakorlatban simán leszarnak.

Ezt a gyakorlatból mondom.

Nekem volt ilyen esetem, számlaszám, név, cím, telefonszám megvolt, a rendőrség eljárást is indított, ki is mentek(ezt tudom) és megkérték hogy adja vissza a jogosulatlanul szerzett pénzt. Az megköszönte szépen, de nem adta. Kapott egy 15 ezres szabálysértési bírságot, azt kifizette a 49 ezres szerzeményből, maradt tisztán 34 ezre.

ápr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mert a nagyoknál is csak az előre utalás működik. eBay-en aki utánvéthez ragaszkodik annak nem szoktak megjönni a csomagjai. 😃
ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!