Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van ez az előreutalás...

Miért van ez az előreutalás culture hardveraprón, amikor az oldal explicit kéri, hogy ne tedd?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül sok ember tök fairnek gondolja azt, hogy majd akár 100K+ pénzt is előre elutaljon neki a vásárló, csak mert neki az úgy kényelmesebb. Az értékelés rendszer jó, de egyrészt nem kijátszhatatlan, másrészt továbbra is elégtelen érv amellett, hogy vásárló ennyire kiszolgáltassa a pénzét egy vad idegennek.


Az oldal sem véletetlenül kéri az előreutalás hanyagolásást:

Azt nehezebb visszaszerezni. Az utánvét 3 napig áll a futárnál, tehát az alatt a rendőrség akármikor lefoglalhatja, ha feljelenti a vevő a küldőt. Előreutalásnál vagy betudják hajtani vagy nem...


Alapból nagyon nagyon gyengén moderált az oldal szerintem, tekintve hogy ez a defacto magyar elektronikai használt piac. Nem értem miért nem szúrja az üzemeltetők szemét ez a dolog.


Szerintem nagyon jó lenne, ha sokkal keményebben vennék a modok egyrészt a hirdetésekre vonatkozó formai követelményket (ne hirdess 10 dolgot ugyanott és főleg ne fals, "legozd össze" típusú árakkal) és másrészt ezt az előreutalásos témát.



#előre utalás #idiotizmus?
jan. 28. 18:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Az utánvét extra költségére gondoltam. Nem mindenki akarja benyelni, főleg ha sokat rendel. Sok kicsi sokra megy.
jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

De a szállítást úgy is a vásárló szokta fizetni. Van amikor azt mondja a hirdető, hogy ingyen van, de ha te mint vásárló azt mondod, hogy legyen utánvétes és az alapból nem volt benne, akkor az nyilván nővelheti az árat. Szerintem ez fair.


De amúgy azok az árak amiket az imént írtam, tartalmazzák már az utánvétet is.

Sőt amúgy, ha hajlandóak vagytok trükközni akkor lehet azt is, hogy felad a hirdető direkt egy jófogásos hirdetést is foxpost szállítással és a vevő megveszi onnan. Ez azért jó, mert jófogáson kereszült a foxpost kedvezményes és minden méretben 1700 forint fixen az utánvéttel együtt.

jan. 29. 14:16
 13/28 anonim ***** válasza:
33%
én külföldön élek ,itt lehet online kårtyával fizetni,vorkasse,klarna, vagy online megrendelem és boltba átveszem fizetem stb . de utånvėtel nincs.
jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Morzsi007 ***** válasza:
56%
Ha valaki át akar verni, utánvéttel is megtudja csinálni, hogy üres dobozt ad fel.
jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Oké, de ez olyan webshop mint pl az árukeresőn találtható boltok, nem? Mert azok itthon is így működnek. Egyébként lehet náluk is utánvétet kérni, de az növeli az árat, sokszor értelmetlen is.


Viszont ez tök más, mint egy hardveraprós üzlet, ahol nem cégekkel üzletelsz, hanem szimpla magánemberekkel.

jan. 29. 14:27
 16/28 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos már volt ilyenben is részem, de azonnal mentem is a rendőrségre feljelentést tenni. A pénzt nem kapta meg a csaló. A rendőrség lefoglalta a futárszolgálat számlájáról a pénzt (mivel az ott 3 napig áll ilyenkor).
jan. 29. 14:28
 17/28 anonim ***** válasza:
én mondjuk csak rendes üzletektöl vásårolok,vagy az amazonon de ott meg olyan modszerel hogy nem kell megadnom a bankártya adatait ,mert amazon kårtyát megveszem boltba azt feltöltöm az egyenlegemre ės kész .
jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

#10 "Webshopoknál lehet kártyával fizetni, ami egy fokkal még mindig biztonságosabb, mint a manuális utalás."


Mindkét esetben a pénz az előtt jut el az eladóhoz hogy megérinthetnéd az árut. Mi ez a diszkrimináció nálad hogy egyik jó másik nem jó?

A kérdés pedig főleg magánszemély to magánszemély viszonylatról szól nem hivatalos kereskedőkről.

Magánszemélyeknél egyedül az OTP-nél van (régóta) kártyás utalás/fizetés bankon belül, de ez eléggé leszűkítené a vevők körét ha ehhez ragaszkodna az eladó.

jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Tbh egyik sem igazán jó. De egy rendes webshopnak nyilván sokkal hamarabb fogok előre fizeti, mint egy magánembernek.

A kártyás annyiban jobb, hogy talán valamivel több nyoma van annak hogy miért fizettél és ha valamiért vissza kell fizetni, stornozni is egyszerűbb azt.


De mindegy is, mert a ha kártyás előre fizetést kérne, attól sem lennék boldogabb. Az utánvét az egyetlen, amivel legalább valami marad a vásárló kezében egy esetleges scamnél.

jan. 29. 17:53
 20/28 anonim ***** válasza:
nem muszåj magánembertöl våsárolni.azt nincs gond.
jan. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!