Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátor rövidzárási...

Transzformátor rövidzárási vizsgálata?

Figyelt kérdés

A transzformátor üzemállapotaiba tartozik a rövidzárási állapot, amit méréseknél használnak.


Ezzel annyi lenne a kérdésem, hogy két fajta leírást találtam mind a kettő könyvben található ezért nem is értem hogy miért nem egyezik mindenhol egy ilyen dolog.


Az egyik

A primer oldali feszültséget addig növeljük, amíg a szekunder áram el nem éri a névleges értéket


A másik

A primer oldali feszültséget addig növeljük, amíg a primer oldali áram el nem éri a névleges értéket.



Na most akkor melyik a jó?..



jan. 28. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Talán gondolj arra is, hogy mi történik ezekben az esetekben ha a trafo feszültség csökkentö illetve növelö.
jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
mindkettő jó
jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Na most akkor melyik a jó?.."

Na most akkor mit nem értesz?

jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Liska József „Transzformátorok” című könyvében így ír erről: „Azt a feszültséget, amely a rövidrezárt transzformátorban a névleges teljesítménynek megfelelő In névleges áramot idézi elő névleges rövidrezárási feszültségnek nevezzük.”

Vagyis ő nem adta meg, hogy a primer vagy szekunder oldalon kell-e ezt értelmezni. Egyébként meg a rövidrezárási méréskor az áthidaló ág gyakorlatilag végtelennek tekinthető, ezért a kettő között alig lesz eltérés.

jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Mindkét leírásnak helyes magyarázata van, de a kulcs az, hogy két különböző szemszögből közelítik meg ugyanazt a folyamatot, így mindkét leírás igaz lehet, attól függően, hogy melyik oldalról nézed a transzformátort.


1. Az első leírás a szekunder oldalról közelíti meg a kérdést. Tehát, a primer oldali feszültséget addig növeljük, amíg a szekunder áram el nem éri a névleges értéket. Ezt a megközelítést gyakran alkalmazzák, amikor a transzformátor a terheléstől függően működik, és a szekunder oldalon szeretnénk ellenőrizni a névleges áramot.


2. A második leírás a primer oldalról közelíti meg a folyamatot. Tehát, a primer oldali feszültséget addig növeljük, amíg a primer oldali áram el nem éri a névleges értéket. Ezt a megközelítést alkalmazzák, amikor a transzformátor elsősorban a primer oldalról van terhelve vagy amikor a primer oldali áram szabályozás fontos.


Ezért nincs egyértelmű válasz arra, melyik a jó leírás, mert mindkét megközelítés helyes lehet a különböző alkalmazásokban. A kontextusnak és a tervezési szempontoknak kell meghatároznia, melyik leírás lesz relevánsabb a konkrét esetben.

jan. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy hogyan akarsz bármit is mérni, ha olyan alapfogalmakkal nem vagy tisztában, mint a rövidzárlat? Az egészet messzebbről kellene elkezdened és akkor rögtön leesne, hogy miért jó mindkettő megközelítés.
jan. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miután a rövidzárási helyettesítő kapcsolási ábra egy sorba kötött ellenállásból és induktivitásból áll, az áram ugyanaz mindkét oldalon.
febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!