Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell megtanulni elektro...

Hotapplepie7 kérdése:

Hogyan kell megtanulni elektromos gitáron játszani?

Figyelt kérdés
Mindig meg akartam tanulni legalább egy hangszeren tanulni játszani. Édesapám nagyapja nagyon sok hangszeren tudott és úgy döntöttem az ő nyomdokaiba lépek én is. Egerben vettem egy akusztikus gitárt, de ugye akkor már felvetődött a kérdés, hogy milyen tanár meg hogy hol? Kb. jártam kettő tanárhoz, azoknál se tudtam előrébb haladni. Mindegyiknek az volt a kérdése, hogy miért nem-e jártam zeneiskolába. Most komolyan, ez kb. olyan kérdés, minthogy nem-e tanultam meg általánosban angolul. Ma már mindenki meg tud tanulni angolul, ehhez nem kell előfeltétel. Előfeltétel ahhoz kell, hogy gyerekként sportoló legyen belőled. Meg hát a zeneiskolában szolfézs ment meg mindenféle érdektelen dolog, ami nekem nem jött be. Én színjátszós voltam általánosban és középben is. Meg ugye reklámozták akkor hogy ne youtube-ról tanuljak meg, mert az olyan gagyi és inkább erről az oldalról (persze fizetős összegekben). Tud valaki nekem segíteni? Egyszerűen csak zenélni akarok és kész. 23F

jan. 30. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Döntsd el, mit szeretnél eljátszani, és nézd meg, hogyan kell.
jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy látom magyarul sem sikerült megtanulni...

Namost ha alapok nélkül állsz neki gitározni, akkor elég hamar elérsz majd arra a pontra ahonnan nincs tovább fejlődés. Ez kb a boci-boci nagyjábóli lejátszását jelenti.

jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

"ha alapok nélkül állsz neki gitározni"

. Mert úgy kellene tudni gitározni, hogy már tud gitározni?


Ha most arra gondolsz, hogy zenelméleti alapok kellene, akkor nem értem, mert a "Boci-boci tarka" már a dúr skála alapvető ismeretét feltételezi. Sokkal bonyolultabb nem kell könnyűzenéhez, de egyébként is a zeneelméletet elsajátítani is sokkal egyszerűbb, ha van egy hangszer mellette.


És egy jól felkészült zenetanár át tudná ezt adni, illetve minimális előismerettel is rá tudná vezetni a gitározás alapjaira. Sajnos a Kérdező két inkompetens embert fogott ki.

jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Mert úgy kellene tudni gitározni, hogy már tud gitározni?"

:D


"Sajnos a Kérdező két inkompetens embert fogott ki"

Nem.

"Meg hát a zeneiskolában szolfézs ment meg mindenféle érdektelen dolog, ami nekem nem jött be."

Vagyis leszarta, nem tanult és/vagy képezhetetlen.

jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: de az akkor sem egy didaktikailag elfogadható hozzállás, hogy miért nem tanulta meg azt, amit a tanár is megtaníthat. Csupán fel kellene vázolnia, hogy az órák egy része zenei alapozás.

Egy rakás ember soha nem is járt zeneiskolába: velük szóba sem állnak a zenetanárok már?

jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Háááát én kb. 3 éve kezdtem el, de eleve a tanár akihez járok a zeneelmélettel kezdte, ami akkor uncsi és nehéz volt, de később láttam az előnyét, anélkül nem lehet megtanulni és sokkal egyszerűbbé is teszi a tanulást később. Viszont egy szóval sem mondta, hogy miért nem tanultam eddig, aki ezzel kezdi, az nem jó tanár és nem szabad hozzá járni, azóta tudok elektromos gitározni és basszusgitározni. Mondjuk a kérdést nem értem, mert ott elektromos gitárról írsz, a leírásban meg akusztikus van. Vannak olyan tanárok, akik nem foglalkoznak ilyenekkel, csak riffeket tanítanak, meg az elektromos gitárokból mit tudsz hogyan kihozni, az annak jó, aki már tud eleve, viszont én azt nem tartom jó tanárnak.
jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Meg hát a zeneiskolában szolfézs ment meg mindenféle érdektelen dolog, ami nekem nem jött be."

A hagyományos zenei oktatás legnagyobb hátránya a szolfézsoktatás. És a legnagyobb előnye is egyben. Ilyen ez, ami az egyiknek aránytalan macera, az a másiknak maga a nagy lehetőség. Nem kell mindenkinek érteni mindenhez.

jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!