Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyibe kerül egy jó elektrom...

Mennyibe kerül egy jó elektromos gitár? Mennyire nehéz megtanulni játszani rajta? Internetes videókból meg lehet tanulni vagy tanár kell hozzá?

Figyelt kérdés
Elszántság es türelem megvan hozza.

2018. máj. 20. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Én akusztikuson kezdeném a helyedben

40 ezerből megvan a legalapabb.


Elektromosból viszont csak egy használható elektronika ennyi.

40-50 használtan egy gitár (30 ezres elektromos gitárokat most hagyjuk,nagyobb az alapzaj mint a gitár hangja,csak elveszi az ember kedvét)

Erősítőből a legalapabb 10 wattos 20 ezer kb.

Egy minőségi kábel 5 ezer.


Aztán effektek meg változó. Én nagyon nem ajánlom az ilyen 20 ezres Korg meg Behringer multikat,amilyen olcsó olyan borzalmas hangja van. Az erősítő torzítója se jobb mondjuk ennyiért.


Nem nagyon értek a kezdő effektekhez az az igazság mivel az én pedalboardom 200 ezer felett van,és nekem már minden alapnak tűnik benne mint pl overdrive,chorus,distortion,fuzz,wah,zajzár,delay,reverb.


De ha a legolcsóbb létező cuccot nézzük akkor is 70 ezer (20 az erősítő,20 a gitár,20 a multi,2 a kábel,5 a tok,3 a hangoló és a pengetők) és az is nevetségesen rosszul szól,ezzel szemben az akusztikus fele ennyi és azon is meg tudod tanulni az alapokat,na meg ha megunod akkor kisebb a veszteség.


És a 70 a minimum,az ajánlott kezdőszett 150 körül lenne.


De ha mazochista vagy akkor már 40-ért kapsz használt kombót,gitárnak kinéző valamit és egy kábelt.

2018. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 koszonom a valaszt

Akusztikus gitar van itthon, apukame. (De nem tud jatszani rajta meg, nemreg kapta.) Gondolkodtam en is azon, hogy azon elkezdem megtanulni.

2018. máj. 20. 18:46
 3/5 Waff ***** válasza:

Elsőre én is akusztikust ajánlanék, de persze kezdhetsz elektromossal is. De...

Első körben nem kell szerintem sem multieffekt, sem pedálok...effektezni úgysem fogsz...mert nincs mit...max az Em-Am váltás gyakorlását, de annak megint nincs sok értelme.

Ami most neked kell az egy kis kombó, egy kábel,meg egy gitár. Kb 90-100 ezer forintban megvan az egész. Használt cuccokat nézegess....

2018. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, kezdj elektromossal. Ha az érdekel, akkor az jobban fog motiválni, ami fontos a tanuláshoz. Nem hiszek abban, hogy akusztikussal kell kezdeni. Én is szinte rögtön elektromoson kezdtem, és semmilyen hátrányom nincs belőle. Viszont az akusztikus talán nem inspirált volna annyira.


A neten vannak jó videók, a justinguitar-t szokták javasolni youtube-on. Ha tanárhoz mész, még jobb, feltéve, hogy jó tanár.

2018. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet fogni jó vételeket, csak nem biztos, hogy megtalálod kezdőként

30 ezerért vettem egy kezdő kombót és egy B. C. Rich Warlockot

Nem egy komoly dolog, de szobába nekem elég

2018. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!