Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A kék fény valóban ártalmas...

A kék fény valóban ártalmas annyira?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol hogy ártalmas a kék fény , azóta nem merem használni az RGB LED szalagon a kéket és kék árnyalatokat, elég ha csak egy kicsit is világít a kék LED dióda.

#RGB #kék LED RGB
jan. 31. 17:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Röviden nem is és igen is.

Mivel még kutatások folynak ezért még nem egyértelmű, hogy milyen hatásai vannak.

Néhány dolog:

A kék fény, különösen a rövid hullámhosszú kék fény, amelyet a számítógép képernyője és más digitális eszközök kibocsátanak, néhány ember számára kellemetlenséget vagy fáradtságot okozhat. Ez a kék fény befolyásolhatja a szem kényelmét(azaz szem kiszáradása, égése, homályos látás lehet ha sokáig nézel egy képernyőt) és esetleg rosszabbul aludhasz miatta, mivel befolyásolhatja a melatonin termelését, amely az alváshoz szükséges hormon.


Néhány kutatás azt sugallja, hogy a hosszan tartó kék fény expozíció összefüggésbe hozható más egészségügyi problémákkal is, például a szív- és érrendszeri betegségek kockázatával és szem esetében makuladegeneráció kockázatának növekedéséhez.


[link]

[link]

[link]

[link]


Nyugodtan olvasd el ezeket ha érdekel részletesebben.

jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11#-ből kihagytam, hogy a kérdésed egészére legyen válasz.

RGB LED szalagon nyugodtan használd a kék színeket. Az nem fog szorozni osztani. Hacsak nem azt nézed egész nap olyan közelről, mint a telefonod, laptopod vagy más képernyőt.


Biztonságos, bár ezt remélem nem komolyan tetted fel, hogy rgb led szalagon nem mered bekapcsolni a kék fényt, mert "káros".

Mert azon a legkevésbé káros, bármi máshoz képest.

jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12# Kék fény káros hatásáról olvastam, én meg használni szoktam a szalagon a kéket, olyan Disco-s! :-D
jan. 31. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!