Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most akkor a szója ártalmas,...

Most akkor a szója ártalmas, vagy bizonyos formákban fogyasztható? Valóban a legmagasabb a fehérje tartalma, és alkalmas izomépítéshez?

Figyelt kérdés
Sokféle véleményt olvastam a szójáról. Hosszútávon, nagy mennyiségben ártalmas lehet, mégis, a legmagasabb a fehérje tartalma. Mivel konditerembe járok, naturálban jól jönne a fogyasztása. Egyes kiszerelésekben a fehérje eléri a 100g/50g menyiséget!!!

2016. jún. 23. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Az a gondunk vele, hogy nem tudni, mennyire génkezelt, vagy egyéb manipulációkkal turbózott kaja.

Én max. hetente, de inkább két hetente 1-1 alkalommal veszem elő, vagy a szójakockát, vagy a granulátumot és készítek belőle valami főttet.

Az is igaz, hogy amikor ennél sűrűbben használtam, a benne levő fehérjétől csupa kiütéses lettem.

Azt mondom, csak óvatosan, ne vidd túlzásba, váltogasd a fehérje-tartalmú kajákat. A csirke, a tojás, a gomba, a szója, sok-sok módon készíthetőek, ne legyen egyhangú az étkezésed!

2016. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

"Az a gondunk vele, hogy nem tudni, mennyire génkezelt, vagy egyéb manipulációkkal turbózott kaja. "


Ez tévhit. Az EU-n belül tilos génmódosított szóját árusítani, és a dobozon is egyértelműen fel van tüntetve.


A szója valóban a legjobb fehérjeforrás.


Kockázata igazából nincsen, nagyon egészséges és tápláló. Ázsiában évezredek óta fogyasztják naponta.


Egy másik jellemző tévhit az, hogy "női hormont" tartalmaz. Ennek a fitoösztrogén címszó alatt nézhetsz utána. A nevetséges pl. az, hogy a kávéban ugyanúgy megtalálhatóak ezek, mint a szójababban, de érdekes módon attól sem nőtt még melle minden kávézó férfinak. Ahogy a szójától sem fog természetesen :)

2016. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve! Az egy dolog, hogy az Eu-n belül tilos, meg hogy fel kell tüntetni!


Amikor úgy hirdetik a leárazást, hogy "gluténmentes virsli", pedig ugye a glutén az növényi eredetű termékekben (=itt éppen valószínű a szójában!) van, a virslibe pedig hogyan kerül, amikor az EU-n belül abban csak hús lehetne!!


Ez részedről pont olyan érv, mint a fagyasztott csirkét is úgy árulják, hogy "Konyhakész"!!! Éppen ezen az oldalon olvastam, hogy valaki ezt szó szerint el is hitte!!!

2016. jún. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó te szellemi fogyatékos vagy? Mit nem értesz azon, hogy az EU-n belül tilos génmódosított szóját termelni, árulni, és Magyarország az EU tagja, TEHÁT nem kapható az országban SEHOL génmanipulált szójatermék?


És igen, ezen kívül a csomagolásán fel van tüntetve.


A gluténmentesség egy teljesen más kérdés, semmilyen EU-n belüli törvény nem tiltja a gluténos termékek forgalmazását...

2016. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anettbp válasza:
Tévedés, hogy nincs kockázata. Először is az egyik legallergénebb növény, másrészt nagyon magas a növényi ösztrogéntartalma, tehát a hormonháztartásra erősen hat. Fiúknak különösen problémás lehet, ha cicijük nő:)
2016. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!