Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valóban ártalmas az az akkumul...

Valóban ártalmas az az akkumulátorra nézve, hogy mindig 5% nál teszem fel töltőre és 100%-ra feltöltöm?

Figyelt kérdés

Azért szoktam így mert így két napot kibir nálam, de hallottam ezt azt “használd 20 es 80 között és sokáig birja majd az akku”

Ha így használnám akkor csak a max 60%-ot használnám fel, érdemes ezze torodni ?

iPhone 13

Köszönöm a választ!



2022. nov. 15. 19:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
Igen ártalmas. Minél jobban lemerited annál hamarabb veszít a kapacitásból. 85 és 50-40% -ig merítsd legfeljebb. A legrosszabb egy akksinak ha csutkára lemerited mindig. De az 5% is problémás nem szabad addig meríteni ha vigyázzni akarsz az akksi élettartalmára.
2022. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

#1

terjesszétek csak ezt a hülyeséget, és sosem fog kikopni a köztudatból...


"érdemes ezze torodni ?"

ha neked megéri hogy egy hónappal tovább bírja az akku 3 év alatt, közben a 3 évet meg folyamatos szenvedéssel meg aggódással töltöd, hogy jaj mi lesz a telefon akkumulátorával, akkor hajrá, egyébként egyáltalán nem

az akkuban van túltöltés és túlmerülés elleni védelem is, amit te 100%-nak látsz, az valójában az akku tényleges kapacitásának kb 90%-a.


azt ajánlom, hogy minden évben tegyél el egy tizest, és ha baj lenne az akkuval 3 év után, de te még használni akarod, akkor abból a 3

2022. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

na szóval véletlen elküldtem :D


...akkor abból a 30 ezer forintból bőven ki fog jönni egy akkucsere hivatalos helyen, gyári akkuval. Cserébe nem kell ilyen baromságokkal foglalkoznod meg a telefont lesni, hogy mikor lesz 20% meg 85%.


Az akku ígyis-úgyis tönkre fog menni, teljesen mindegy, hogy egy hónappal korábban vagy később.

2022. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Minél sűrűbben cserélik az emberek a mobilt, annál inkább aggódnak az akksi élettartamért.

Tojok rá mikor meddig van, és még sosem csökkent az élettartama.

2022. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Na örülök hogy ennyien egy velemenyen vagyunk! Köszönöm szépen a valaszokat! 😁
2022. nov. 15. 20:43
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem foglakoztam ezel ha le merült akkor föltöltötem . És így is 3-4 évig birják.
2022. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
előbb cseréled le a mobilt, minthogy tönkremenjen benne az aksi, csak mert lemeríted állandóan.
2022. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem ártalmas.

Amit a telefon 0%-nak mutat és kikapcsol az még kb 3V körüli akkumulátor feszültséget jelent. Egy li-ion akksi pedig 2,5V-nál alacsonyabb feszültségnél szenved károsodást.

Nem hülyék teljesen a gyártók sem, ha hamar tönkremenne az akku, akkor gariban cserélgetniük kellene. Jó akkumulátor töltő és védelmi elektronikákat építenek be és ezeken is frissítik folyamatosan a szoftvert.

2022. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én bszok rá, összevissza töltöm, mát 3 éves lesz és még egész napim mibírja, pedig használom rendesen
2022. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Van egy régi „buta” telefonom. Abban nincs is lehetőség az akkumulátor töltöttségi és kisütési szintjét figyelni. 2006-ban vettem használtan, este felteszem tölteni, reggel leveszem az adapterről, sokszor hagyom teljesen lemerülni. Még most is az akkori akkumulátor van benne és elegendő kb. hetente tölteni. Ez talán elég meggyőző érv, hogy marhaság az akkumulátor töltöttségi és kisütési szintjével vacakolni. Egyébként meg érdekes, hogy számtalan más készülék működik akkumulátorról, amelyeknél senki nem foglalkozik ezzel, miért csak az okostelefonoknál ekkora „probléma” ez? Hallottatok már olyanról, hogy valaki például az akkumulátoros csavarhúzó akkumulátoránál ilyesmivel foglalkozik? Nem igazán, ott miért nem számít?
2022. nov. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!