Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jó estét. Lakókocsi- ra...

Woody85 kérdése:

Jó estét. Lakókocsi- ra vásároltam 3x100W monokristályos napelemet. A kérdés, van egy 100 Ah AGM akkumulátor ( nem tudom hogy elegendő ???) viszont van egy víz melegítőt, felvet áram 1.3 A teljesítmény 300 W 230 Volt. Mire van még szükség?

Figyelt kérdés
febr. 13. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt ugye az akkumulátort tölteni kell a napelemről - ehhez kell egy töltésvezérlő - másrészt az akkumulátor egyenfeszültségét át kell alakítani a vízmelegítő 230 V-os váltakozó feszültségére - ehhez szükséged van egy inverterre. Illetve szükség van egy-egy kismegszakítóra mind az egyenfeszültségű, mind a váltakozó feszültségű ágon


Viszont kérdéses:

- az akkumulátor feszültsége és típusa (ugye munkaakkumulátor? ugyanis az autó indító akkumulátora ehhez nem megfelelő!)

- a napelem adatai (gyártó, típus, és/vagy nyitott áramköri feszültség - Voc - rövidre zárási áram - Isc - maximum teljesítményhez tartozóü feszültég és áram - Vmp és Imp)

febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

"Mire van még szükség?"

Valakire, aki megcsinálja neked.

febr. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Nem tanácsot kértem.
febr. 14. 16:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Nap elem

Pmax- 100W

Vmp - 18V

lmp -5.62 A

Voc -21.2V

Isc - 6.04A


Napelem töltés szabályozó

12/24V

30A

Max Pv voltage 50V

Max Pv input power

390w(12v) 780w(24v)


Akumulátor

100AH 12 volt

febr. 14. 16:56
 5/7 A kérdező kommentje:

kettes abban viszont igazad van hogy rosszul tettem fel a kérdést 🍺.

Milyen inverter érdemes hozzá venni?

és hogy elegendő-e ez az egy akkumulátor?

Köszönöm.

febr. 14. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor a töltő megvan.

Inverterből érdemes egy kicsit túlméretezni - egyrészt hogy ne terheld túl az invertert, másrészt hogy szükség esetén mást is tudj róla hajtani.


Például - ha már napelemes rendszer - itt van ez:

[link]

ebből van 500 VA-es változat is,

[link]

ami hosszú távon, szobahőmérsékleten 400 W, csúcsban 900 W leadására is képes. Van benne akkuör funkció, tud figyelmeztetni, ha lemerült az akku.

febr. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
febr. 15. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!