Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Felújított akkukkal kapcsolatb...

Felújított akkukkal kapcsolatban mi a tapasztalatod, ha már próbáltad? Kapacitás, élettartam és megbízhatóság szintjén.

Figyelt kérdés
febr. 15. 12:38
A kérdező szavazást indított:
Eddig jók voltak kapacitásban és élettartamban is.
A gyárinál kisebb kapacitásúak voltak, de a papíron is ez állt.
A g
6 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Opps.. a szavazást végül ki akartam hagyni, de valószínű átléptem valamin.
febr. 15. 12:39
 2/10 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen akkukról beszélünk?
febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bármi, fényképező, laptop, csavarhúzó, fúró , fűnyíró, borotva.. akármi.
febr. 15. 13:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa értem. Azt hittem autó akkuról van szó. Azt is szoktak "felújítani"...


Azokban amit írtál a felújítás úgy történik hogy az akku dobozában lévő cellákat kicserélik. Vagyis csak a doboz, érintkezők, meg esetleg az elektronika (de az sem mindig) marad a régi. Vagyis a bele az teljesen új. Tehát a kapacitása, élettartama ugyanolyan vagy jobb mint a réginek.

Persze ehhez az kell hogy ne valami kókler újítgassa fel az akkupakkokat bontott cellákból. Ha hozzáértő ember, új cellákkal csinálja a felújítást, akkor minden rendben.

febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Dremel géphez csináltam ilyet, mert eleve utángyártott pack van csak hozzá és a gép árával egyenlő. 4 cella,5 rugóból megvolt és jobb,mint újkorában.
febr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az akkus porszívóban cseréltem, és jobb lett mint ami gyárilag volt benne. És nem mellesleg töredék áron mint a gyári akku.
febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hmm, oké, mert eddig egyszer még jó régen vettem fényképezőhöz és rossz tapasztalatom volt, most viszont van egy kerti gépem, és annyit nem érne meg, hogy gyári pótakkum legyen hozzá, viszont, ha egy felújított ha elég jó, akkor úgy már okés lenne.
febr. 17. 10:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kevered véletlenül a felújított és az utángyártott szavakat?
febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8-as ezek szerint igen, megnéztem megtaláltam a régi akkuhoz mit írtak még mindig árulják és igen, utángyártott volt.

Gondolom, ekkor minden alkatrész más és valószínű olcsóbb elektronika stb van benne.

febr. 18. 09:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Van utángyártott, és van OEM.

Az OEM, az eredeti pótalkatrész, megegyező minőséggel.

Az utángyártott pedig csak éppen kompatibilis, és működik, de a minősége és kapacitása ritkán olyan mint az eredeti.

[link]

És van a felújított, amikor valamilyen módon felújítják, ez egyedi hogy mit építenek be ilyenkor.

febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!