Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy javítható meg a pendriveom?

Hogy javítható meg a pendriveom?

Figyelt kérdés
Mikor bedugom a laptopba megjelennek a mappák amikbe ugye a dolgaim vannak, viszont ha belekattintok barmelyik mappába, akkor teljesen lefagy az egész és egyszerűen nem nyit meg semmit. Feltételezem vírusos lehet rajta egy fájl vagy ilyesmi, de ezzel mit lehet kezdeni, ha egyáltalán még orvosolható ez a probléma?!

márc. 5. 09:55
 1/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

NAND-flash memória hibája általában, ritkábban a vezérlő.

Nincsenek rajta már a dolgaid, csak voltak.

Vírus nem így működik, ez egy téves elképzelés.

Amit én tennék, de csak a kísérletezés kedvéért, szektorszinten felülírni az egész felületet (ami egyben adatmegsemmisítés), hogy utána javul-e valami.

De ilyenben már akkor sem lehet megbízni, legfeljebb mindig csak másolati példányként.

márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Hogy érthetőbb legyen, csinálunk ilyen felületi tesztet és szépen kimutatja a problémákat, már amikor nem fagy bele:


[link]

[link]


Ilyen a hibátlan:


[link]

márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán valami adatmentő programmal vissze lehet hozni róla valamit. DiskDrill például.

De az a pendrive már kuka.

márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ezt nagy eséllyel sehogy. Innentől kuka. Az indexfájlok még mennek gondolom, azért mutatja a mappákat, de már nem éri el az adatokat, mert már nem létezik, elromlott. Cserével javítható.
márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Két részre bontanám a kérdést.

Egyrészt a meglevő adatok helyreállítása: meg kell próbálni a pendrive teljes területéről egy teljes lemezképet készíteni (Erre való például a ddrescue) majd ezen lemezképről (illetve annak másolatáról, hogy az eredeti lemezkép intakt maradjon) meg lehet próbálni helyreállítani az állományokat (erre való példának okáért a testdisk).


Másrészt a pendrive fizikai állapota: ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy az előbb említett adatmentés után végigmész egy, a pendrive teljes adatterületét író majd az írt adatokat visszaolvasó szoftverrel.


Ilyen program például a checkflash:

[link]

vagy Linux alatt a badblocks:

[link]


Ha ez rendre lefutott, akkor maga a pendrive fizikailag működőképes - lehet particionálni és formattálni.

márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én elvinném adatmentőkhöz, Bem kísérleteznék. Ha kell ajánlás szívesen írok privátban. (Budapest)
márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem általában a kamera adathordozója szokott ilyet csinálni, amikor egy USB porton keresztül egy windows-os számítógéphez csatlakoztatom. Egy chkdsk parancssorból segíteni szokott.
márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Én elvinném adatmentőkhöz"

Vannak a drágák, amennyit egy adat sem ér. És vannak az olcsóbbak, akik meg sosem jönnek vissza az eredménnyel.

Nálunk a cég kifizetett pár milliót a Kürtnek a 90-esekben. Aztán az én vállalati gépemen a HDD pont 20 éve gallyra ment, mondták az illetékesek, egyszer volt Budán kutyavásár, hát búvárkodtam a hirdetési újságokban, és valakinek odaadtam. Máig nem jelentkezett. :D

márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb minden legyen meg három példányban.
márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt kidobod, a helyedben kipróbálnám GetDataBack programmal lementeni az adatokat. (sajnos nem ingyenes a program)
máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!