Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adat CD-nél mi van akkor, ha...

Adat CD-nél mi van akkor, ha már elkezdett lekopni az adattároló réteg?

Figyelt kérdés

Van egy Ricoh márkájú, 2008-ban megírt CD lemezem, amin MP3 fájlok vannak, tehát adatlemez. A probléma az, hogy kis pöttyökben elkezdett lekopni róla az a színes-csillogó adattároló réteg, ha fény felé fordítom, akkor látszik, hogy átvilágít.

Nos, csináltam róla egy ISO lemezképet a Linuxos "Disks" programmal, de kiírta, hogy nem tudott mindent beolvasni, így nullákkal pótolta a beolvashatatlan adatot. Na most, ilyenkor mi van? A lemezkép felcsatolható, a fájlok is megnyithatóak, tehát "ránézésre" működik. Lehetséges, hogy emiatt valamelyik fájl sérült? Tehát, hogy elkezdem lejászani az MP3-akat, aztán hiányozni fog a zeneszám fele, mert ott van egy sérült rész. Vagy ez nem feltétlenül van így, tehát lehet, hogy mindegyik fájl ép? Hogyan működik ez?



ápr. 3. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a CD kuka, es a rajta levo adatok jonresze is. A fajlrendszer valoszinuleg nem serult (nagyon), de amint azt a program is kiirta, a hianyzo adatokat nullakkal potolta. Minden olyan mp3 fajl amiben ilyen 'lyukak' vannak, hibas lesz. A lyukak mennyisegetol fuggoen vagy le lehet (akadozva) jatszani, vagy egyszeruen atlepi a lejatszoprogram.
ápr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nem az addattároló réteg, csak a lézert veri vissza. De a lényegen nem változtat, olvashatatlan lesz a lemez ha az lekopik.

Jól mondod, hibásak lesznek a fájlok.

Megpróbáldat őket lejátszani? Megvannak egyáltalán a fájlok, vagy csak a neveiket látod?

ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam azt, hogy egyesével átmásolom a fájlokat HDD-re, hogy kiderüljön, hogy melyiket nem tudja átmásolni. Ki is derült így, hogy melyik az első sérült fájl, azt nem tudta átmásolni. Megpróbáltam lejászani az MP3-at közvetlenül a lemezről, egy darabig ment, aztán a szám feléhez közel megakadt, és nem ment tovább. Szerencsére volt annyi eszem még 2019-ben, hogy lementettem a fájlokat, mikor még jó volt a lemez, azóta átmásolgattam ide-oda, szóval megvan vagy 3-4 példányban az egész tartalom, igazából csak azért szerettem volna lemezképként is lementeni, mert csinálni szerettem volna egy 1:1 arányú másolatot egy új CD-re, de akkor gondolom ezt ebben a formában el is engedhetem...
ápr. 15. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!