Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ennyire kockázatos, hogy...

Ennyire kockázatos, hogy jófágáson előre utaltam a szállítási költséget?

Figyelt kérdés

Nagyon jó áron találtam egy ps5-öt, de sajnos túl messze volt tőlem. Felhívtam az eladót, korrektnek tünt, és végül abban egyeztünk meg, hogy előre utaltam neki 3e forintot a szállításra, és azt levonjuk az utánvétes árból. Vasárnap beszéltem vele, hétfőn feladta és most 2 órája kaptam meg. Minden rendben, müködik, kipróbáltam. Egy haver meg most azt mondja, hogy jó hülye voltam amiért előre utaltam a pénzt, mert 99%-ban csak átvernek.

Valóban ennyire veszélyes jófogásról vásárolni, és csak szerencsém volt?



ápr. 17. 12:56
1 2
 1/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Vannak átverések is sajnos.

Az előre küldött szállítási költség egy áthidaló megoldás az eladó védelmében, mert olyan "vevők" is vannak, akik rendelnek, majd pofátlanul nem veszik át, így az áru visszamegy, de az eladó már ráfizetett, azt nem kapja vissza.

3 ezer forint kockázat viszont vállalható, noha elvileg azt is lenyúlhatja valaki, de legalább nem nagy a kár.

ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Aktív Szál ***** válasza:
100%

Sajnos eléggé elszaporodtak a csalók, ami miatt már a tisztességes eladóknak is nehéz a dolga. Ezen segítene, ha lehetne visszajelzést írni, mint Vatera esetében.

Te egy tisztességes eladóval üzleteltél, ez így rendben is van. De sok esetben valóban nem javasolt előre utalni, pláne drágább dolog esetén a teljes árat. Ez a postaköltség előre utalása egy teljesen jó köztes megoldás.

ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nagy hülye voltál.

a jofogás tippjei közt is ott van tuti, hogy ilyet ne csinálj.

Minden ilyen trükk, hogy csak magát védi, azt jelenti, hogy adsz eséyt a csalásra.

De most abba mi az üzlet nekem, ha nem veszek át egy csomagot, de eltöltöttem levelezéssel 1 órát.


Azt ecseteljem, hogy miért jó előre kérni pénzt, de nem elküldeni???????????

Van aki ezeket nem érti???????????

ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez olyan, mintha az utcán állna valaki és kér egy ezrest amit majd visszafele megkapsz, ha nem rongálod az utcát.

Ez 80-as évek paródiája

ápr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"De most abba mi az üzlet nekem, ha nem veszek át egy csomagot, de eltöltöttem levelezéssel 1 órát."


Mert vannak felelőtlen vásárlók, rágerjed valamire, alszik egyet és másnapra meggondolja magát. Ezt kár vitatni, az eladók pont ezért utálják az utánvételt, mert már sokan megjárták.

ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Aktív Szál ***** válasza:
100%

#3 Gondolkodj kicsit az eladó fejével. A sok csaló miatt nem utalja senki előre a teljes árat, ez már megszokott. De bőven akad sok olyan paraszt is, akik csak heccből megrendelnek dolgokat és aztán nem veszik át. A harmadik ilyen után már az eladónak nem lesz kedve utánvéttel sem feladni, így marad a személyes átvétel vagy az, hogy a postaköltséget előre kéri.


A hőskorban, amikor még az OLX (illetve korábban Apród) is működött, simán előre utalhattad a pénzt, nem voltak csalók. Akkoriban én is rengeteg dolgot adtam el úgy, hogy előre megkaptam a pénzt és úgy a postaköltség is kevesebb volt, mint utánvéttel.

Igazából a hülye Facebook Marketplace hozta magával a sok idióta csalót, aztán rátelepedtek már a Jófogásra is.

ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Szerinted többen rendelnek meg dolgot utánvéttel, hogy aztán ne vegyék át, mint csalók, akiknek annyi a dolga, hogy megírja hova küldd a pénzt???????

Engem havonta hívnak, hogy utaljak már nekik, mert .... tartozom, nyerhetek, stb.

ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

Mi a francnak gondolkodjak az eladó fejével?????????????

Különben a csalók is ki tudnak sírni ilyen mondatokat, hogy "gondolkodj az eladó fejével" :DDDDDDDDDDDD

ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Akkor van baj ha az egészet elutalod.

Azért 3000 forint nem a világ... azt ha elbukod, hát Istenm, nagy kalad, tanultál volna belőle.

ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Max azért találkozol kevesebb csalóval ilyen helyeken, mert a csalók nagyban csinálják.

Megvesznek egy autót láthatatlanban, de megkérik az eladót, hogy előlegezze a szállítást, ami pár 100ezer. És mindenki bedől.

ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!