Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laminálás segítség?

Laminálás segítség?

Figyelt kérdés
Kis kártyákat kell csinálnom lelaminálva. Nem használtam még ilyet. A legolcsóbb laminálógépet megveszem, de abba ha belerakom az A4es fóliát akkor azzal letudok laminálni pl 7x10cm-es papírt? Nagyon megköszönném ha valaki elmagyarázná egy kezdőnek, mert nagy szükségem lenne erre.
ápr. 19. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen beugrasz egy Ápiszba-rendszerint van náluk,és megcsináltatod, töredéke árért mint amennyibe a gép kerülne.
ápr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amerre lakok ilyet nem csinálnak. Már végigjártam az összes fotós/irodaszer/nyomtatványboltot. Mellesleg folyamatosan kellene csinálnom kártyákat gyermek fejlesztés miatt
ápr. 19. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Igen, megoldhatod úgy, hogy a kis kártyákat beteszed a nagy fóliába egymás mellé (valamennyi helyet hagyj ki közöttük), lehet, hogy egy kicsit csúszkálni fog először, de majd rájössz, hogyan érdemes pakolni.

A kis kártyákat mindig vágd ki először. Olyat semmiképp ne csinálj, hogy kinyomtatsz pár kis kártyát egy nagy lapra, lelaminálod, és aztán vágod szét, úgy nem fog sikerülni.

Nem muszáj amúgy A4-es fóliát használnod, léteznek kisebbek is, de hogy a neked való méretben van-e, azt nem tudom. Viszont szerintem az A4-es fóliával jössz ki a legolcsóbban, bár nem számoltam pontosan ki.

ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyen laminálás úgy működik, hogy van két fólia, a gép meg "összeolvasztja" őket eggyé. Ha közéjük teszel egy akármekkora papírt, akkor azon a részen ugye köztük lesz a papír, a papíron túli rész meg összeolvad, szóval lesz egy ilyen műanyagkeret, amit annyira vágsz le, amennyire akarsz.

Nem tudom, hogy mennyibe kerül egy ilyen laminálómasina, de ha nem nagyiparilag akarod használni, akkor nincs is feltétlenül rá szükséged. Egy vasalóval és egy konyharuhával is tudod imitálni. Fogod a fóliát, kinyitod, bele a papírt, visszazárod (eddig olyan, mintha géppel csinálnád). Aztán szépen rásimítod, fogsz egy konyharuhát (vagy akármi textilt, ami bírja a vasalást), rárakod, majd kivasalod. Kicsit macerásabb, mint géppel, de működik.

ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ápr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kés zméretnek megfelelő lamináló foliát kell venni. Azt útólag felvágni egészen bajos, mert szétesik.
ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!