Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt a fényképezőgépet ajánlott...

Ezt a fényképezőgépet ajánlották. Vélemény? Vagy van jobb?

Figyelt kérdés

[link]

Igazából túl nagy elvárásaim nem lennének, csak azt szeretném, hogy a fényképezőgép visszaadja azt, amit látok, élesen és élethű színekkel.

Nyáron vettünk egy ilyet:

[link]

Uram bocsá' sz.rt se ér... Azt mondták azért, mert vízálló. A régi 7 megapixeles pentax-unk ezerszer jobb képet csinál.

Mi a véleményetek a panasonic-ról, amit belinkeltem?

Igazából nem hiszem, hogy ennyit kéne fizetnem egy jó képet készítő fényképezőgépért, ha esetleg tudtok olcsóbbat, ami jó képet csinál, nekem az is jó, csak jó legyen. Mert vicces, hogy most is a régi gépet használom az új helyett, mert az jobb...


2010. nov. 22. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Kompakt gépeknél én inkább a Canon vagy a HP gépeit szeretem jobban, bár azt hiszem a HP nem is gyárt már ilyeneket.

Ez a Panasonic jó csak a képességeinek az elosztásával vannak kétségeim. Nem tudom, hogy egy ilyen gépnél mire lehet használni a 12×-es zoomot. Annyira szerintem nem lehet jó benne az objektív hogy masszívan stabilizálja a kézremegést. A burkolatot meg nem lehet olyan jól az orrnyereghez támasztani. Ha Panasonic, akkor inkább ezt venném meg: Panasonic Lumix DMC-FZ38. Ez a gép még olcsóbb is mint amit te kérdezel.

2010. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk canon, akkor melyiket ajánlanád?
2010. nov. 22. 14:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ennyiért megfontolnám, hogy egy belépő szintű DSLR gépre ruházzak be akár használtan. A Canon 350D-t pl már meg lehet venni annak az áráért amit te belinkeltél. Nyilván ez a könnyű hordozhatóság rovására megy, nincsen benne arcfelismerés, meg hasonló apróságok de bizonyos esetekben jobban megérheti és nem lenne zavaró ezeknek a hiánya. Ha viszont a hordozhatóság számít, akkor itt van ez a gép: [link]

Ezzel lehet HD videókat is felvenni és talán kicsit tovább bírja az akksija, de nem is muszáj ekkora összeget kiadnod. Pl a Powershot széria középkategóriás gépei is nagyon jók, akár már 20-30e ft körüli árért. Ilyen mondjuk a Canon Powershot A3000 IS, A3100 IS, A3150 IS. Ezek is elég jó gépek, éppen a 3100-ast vettem a barátnőmnek és nincs rá panasz, nem kásásak a képek, nincs vízfestékesedés, nem lassú a fókusz és elég jó a vaku.

2010. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnézegetem ezeket, amiket írtál.
2010. nov. 24. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!