Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tükörreflexes géphez milyen...

Tükörreflexes géphez milyen szűrőt ajánlanátok feltétlen?

Figyelt kérdés
nikon d3100-as, első tükrös gépem, de azt olvastam, hogy jó lenne polárszűrő feltétlen. Kérdésem, hogy ti miket használtok, tényleg jó vagy nem muszáj dolog és mennyibe kerül és simán rárakom vagy kell hozzá más is?
2010. dec. 11. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A polárszűrő jó,ha van, tükröződéseket lehet vele eltüntetni, meg szebbé teszi a színeket. Illetve színt ad akkor is, ha a felhőkön átsütő nap becsapná a gépet.


Nem kötelező, de jó géphez jó, ha van.


Nézd meg, hogy hány mm az objektív átmérője, és vegyél egyet. Ha zoomos az objektív, akkor "cirkuláris polárszűrő" kell, ha nem fix az objektív, akkor normál.


Menet van az objektív végén, menetes a szűrő is, egyszerűen felcsavarod és kész.


Azt mondjuk nem értem, hogy ha valakinek még a polárszűrő is újdonság, miért használ ilyen komoly gépet... Irigyellek, na! :)

2010. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első amit veszek mindig, az egy UV szűrő az objektívre. 2-3000 Ft-ért már lehet venni normálisat és ez megvédi az objektívet az érzékelő lapkával együtt az UV sugárzástól.

Polár szűrő van nálam is de ha olcsón veszel akkor az semmit nem ér. Jellemzően nem Hama polárszűrőt kell venni ha azt akarod, hogy haszna legyen.

2010. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Polár szűrő egyáltalán nem kell "feltétlen". Ha nagyon süt a nap, segít kiküszöbölni a tükröződéseket és az ég beégését, de életemben kétszer fotóztam vele és igazából megoldom anélkül is.


Zoom és fix obikra egyaránt lehet lineáris és cirkumpolár szűrőt rakni, mert a polárszűrő tekerhető. Persze egyszerűbb a dolog, ha a frontlencse sem zoom, sem fókusz közben nem mozog (utóbbi mellett gyakorlatilag képtelenség a polárszűrőt használni.


Én UV szűrőt használok, hogy a frontlencsét védjem. A képalkotást (a jó minőségű, pl az általam használt B+W) nem befolyásolja, egyes nézetek szerint a szenzort megvédi, de szerintem a CMOS szenzor nem érzékeny az UV-re. Mindenesetre egy B+W szűrő az objektívemre kb 18 ezer, a frontlencse csere olyan 80. Ezután inkább a szűrő. (Értelem szerűen rosszabb optikai minőségű, olcsóbb objektívre elég a kevésbé jó, pl. Hoya szűrő, a tesóm gépén is ez van a 4 ezer vs. 35 ezer kérdés miatt).


Mellesleg sok embert ismerek, akik szűrő nélkül fotóznak és még egyiküket se rúgták ki emiatt az újságtól...

2010. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!