Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tükörreflexes fényképezőt...

Tükörreflexes fényképezőt szeretnék venni! Milyet ajánlanátok? Bővebb leírás lejjebb.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalt fotósok válaszait várom elsősorban, tanácsokat szeretnék kérni... Mindig is szerettem kattogatni:) Úgy döntöttem komolyabban szeretném ezt csinálni így szeretnék venni egy tükörreflexes gépet. Már ki is néztem egy Nikon D3000 személyében. Igazából a természetet és kutyákat szeretnék vele fényképezni. Linkelnék ide egy képet, hogy hasonló minőségű gépre törekednék... Vagy esetleg jó választás lenne ebben az esetben az általam választott gép. Szóval a link: [link]


Mi a jelentősége annak vagy mit jelent, hogy az objektív pl:18-55 mm DX VR vagy pl.: 55-200mm DX VR


Nézzétek el a tapasztalatlan kérdéseimet...

Ideillő válaszokat várok!

Köszönöm előre is! :)


2010. máj. 18. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
A mm az objektív gyújtótávolsága. A nagylátószögű objektívek kis (< 50 mm), a teleobjektívek nagy (> 50 mm) gyújtótávolsága van. Elég sok fotós oldal van, érdemes róluk olvasnod mielőtt beleugrasz.
2010. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

A gépválasztáshoz alapvetően el kell döntened, hogy milyen igényeid vannak. Az első kérdés: APS-C vagy FF szenzor? A "kattintgatás" és az árfekvés alapján úgy gondolom, hogy neked inkább az első kell. Ez jelentősen olcsóbb (az FF gépek 500 ezer felett kezdődnek), de nincs olyan éles, részletgazdag képe. Tekintve, hogy nem fogsz A3-as nyomtatásokat csinálni, ez nekünk most nem nagy szívfájdalom.


A következő lépés, hogy milyen márka legyen. Ez sokkal lényegesebb, mint elsőre látszik. Miután kitanultad az adott márka kezelőszerveit, beszereztél pár objektívet, stb, nem nagyon fogsz váltani.


Járjuk hát ezt körül. Szerintem három márkával érdemes foglalkozni: Canon, Nikon, Pentax. Mindegyik jó gépeket gyárt, a lényeg az objektív kínálaton van. Egy jó fotóhoz 60% szem, 30% objektív és 10% gép kell. Az objektív választék így kritikus. Ez ügyben érdemes végignézni boltok kínálatát és ismertetőket olvasni. A Pentaxot személy szerint nem ismerem, de az az igazság, hogy a másik kettővel tuti nem tudsz melléfogni.

Egyébként itt kitérve a kérdésedre: az első objektív egy nagylátó, a második egy tele. Kutyákat inkább a másodikkal tudsz jól fényképezni (és portrét is), egy szülinapi bulit pedig az elsővel. Tanulság: előbb utóbb egy ilyen és egy olyan is kelleni fog.


Mivel gondolom fontos a pénz, nézd meg, hogy egy ilyen objektív párost hol mennyiért tudsz összeszedni. Ma már a gagyibbakban is van stabilizátor is, ami külön öröm, de nem szabad, hogy ez megvezessen. Ha tudsz angolul, nagyon hamar sok hasznos információhoz juthatsz az obikról.

2010. máj. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Végül a jelöltedről: sajnos a Pentax belépő modelljeit nem ismerem, így a másik két említett márkáról nyilatkozok:

a d3000 ellenfele az 1000D a Canontól. Sok összehasonlítás van, kb. ugyanannyi szerint jobb az egyik, mint a másik. Fontos, hogy az 1000D-n van élőkép, a Nikonon nics, pedig ez hasznos lenne. Ráadásul az 1000D olcsóbb is, így több marad objektívre. A Canon VS Nikon párharcról pedig egy jó cikk: [link]


Ha esetleg feljebb mennél az árban, az 500D egy klassz gép, a tesómnak is olyan van (én pedig egy ősi 10D-vel tolom már évek óta). Még feljebb a Nikon d300 abszolút király a pénzéért, de nem valószínű, hogy ennyit akarnál adni rá.


Egy kicsit még nézegess, olvasgass, ne csak fényképezőkről, hanem fényképezésről is. Ha tudod, hogy mi mit jelent (akár az objektív gyújtótávolsága, akár az ISO érték), akkor tudod, hogy neked mi kell és ez alapján könnyebb választani. Semmiképp se siesd el, sokkal több lehetőség van a DSLR kategóriában, mint ami elsőre látszik, érdemes korán elkezdeni a kiaknázásukat, ehhez pedig kell egy csepp felkészültség.

2010. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Hú, de ijesztő lett, ami írtam.


Gyorsan visszaidézem a lényeget: a képeket nem a gép és a lencse, hanem a fotós és a lelkesedése csinálja. Ha van benned motiváció, belépő szinten egy Canon/Nikon kombóból nem tudsz rossz döntést hozni. Na meg a Pentax, amit én nem ismerek, de egyik haverom vele fotóz és ő nagyon odavan a jó ár/érték arányú objektívkínálatért.

2010. máj. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, számomra mind hasznos volt :-) Még körülnézek a piacon, de akkor ezekszerint ha maradnék az eddiginél, akkor ebben a formában lenne érdemes megvennem, ugye?!


[link]


Még lehet lesznek kérdéseim...:S :)

Szép napot kívánok!

2010. máj. 19. 08:43
 6/10 A kérdező kommentje:

Máris eszembe jutott egy kérdés. Az Olympus fényképezőket miért nem ajánljátok? Ebből is van egy nem rossznak tűnő ajánlat:


[link]


Vélemény??:-)

2010. máj. 19. 08:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Azok a márkák, amikre nem gyártanak külsősök objektívet, felejtősek. Az Olympus ilyen, se a Sigma, se a Tamron nem csinál rá lencséket, így sokkal kisebb a választék.


A kinézett kit kezdésnek jó, az "életbeli" szituációkban a nagy átfogású obinak több haszna van. Később lehet hozzá venni valami 70-300-ast, esetleg stabilizátorral.

2010. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért a Canont is gondold meg, az új, EF-S szériás lencsék elég jó ár/érték arányúak, bár az 1000D tényleg nem olyan jó, mint a belépő Nikon és sajnos most az abszolút csúcskategóriáig ez a helyzet. Én is várakozó pályán vagyok ezért a gépcserében, azt hiszem, megvárom, hogy mit hoz majd az 5D mkIII.
2010. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen Mindenkinek! Még nézelődöm;)
2010. máj. 20. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Kár, hogy a Sony-t mindenki elfelejti. Elég nagy régebbi Minolta obipark van mögötte, és sok az új is, teljesen le van fedve a piac. Mellesleg a Sony gyártja a Nikonnak és a Pentaxnak is az érzékelőket, az LCD-ket, és még kitudja mit nem.

Érdemes megemlíteni a 4/3-os szabványt is, igenis van létjogosultságuk, ki kell az előnyüket használni. Pl. kerülni kell a hosszúexpozíciós képkészítést, nagy teletartományt lehet elérni a 2x képkivágással, és mellesleg nincs AA szűrő sem, a képek mindig élesek, kemények, nincs az APS-C-s és FF gépekhez hasonló lágyságuk. Picit több a zaj a kisebb érzékelő miatt, azonban az Olympus gépei főleg a jobbak tényleg jó masinák.


Ennek ellenére jó választás a D3000. Igazából egy dolgot dönts el most. Milyen bajonettet(azaz gyártót) választasz. Mert utána az a kis dolog fog közni hozzá, és nem lesz nagyon mozgástered másmerre(M42 okés).

Érdemes a kitobi megvásárlásán is elgondolkodni, de az már egy másik történet. Nemrég volt ilyen kérdés itt, ott leírtam pár dologot ezzel kapcsolatban.


A másikra: a gyújtótávot mm-ben adják meg minden fényképezőgépnél. Az optikai zoom DSLR körökben nemigen létezik. Erről csak annnyit kell tudni, hogy minél nagyobb, annál roszabb képet készít az obi, ez nagy általánosságban elfogadható. Mint írták, 50mm alatt nagylátó, kb 20körül és alatt ultranagylátó, 15mm alatt lehet halszem vagy ultranagylátó. 50mm fölött kistele, 100-kb 300mm-ig tele, 400-500 és nagyobb a nagytele tartomány. Minden gyártó más jelölést használ a technológiáira. Nikonnál a DX az APS-C érzékelőméretet jelenti, a VR pedig a (Vibration Reduction) a képstabilizálást, méghozzá az objektívbe épített lencsetagon elmozdításával.

Van még kérdés?

2010. máj. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!