Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan fotózzak sötét dolgot?

Hogyan fotózzak sötét dolgot?

Figyelt kérdés
Ha ugyanazt a tárgyat, állatot fotózom, csak az egyik világos színű, a másik pedig sötét (fekete), akkor az utóbbi nem lesz olyan éles és szép mintha a világosat fotóznám. Mindegy milyen a háttér. Olyan, mintha nem arra fókuszálna, amire én szeretném. Miért van ez? Hogyan csináljam, hogy a fekete is éles legyen? Nyilván nem profi gépem van, sima kis vacak, de így is biztos van rá valami trükk vagy megoldás.
2011. jan. 20. 16:36
 1/10 anonim válasza:
Makrót kapcsold be hátha segít :D
2011. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
a tinipicsäk a tükör felé fordítják a fényképezőt (szólj, ha nem esett le)
2011. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy! :) Szőke vagyok! :D Szóval magamat pont tudnám fotózni, nem ez a probléma! :)

Te pedig biztosan maga vagy a mindent tudó nagybetűs FÉRFI! :) Oszd meg velem a tudásod morzsáit, kérlek!:D


Elsőnek: makróban fotózok. Kifejtem érthetőbben odateszek egy fehér... nyulat mondjuk, vagy hörcsögöt (másodiknak: kizárólag HÍMneműeket:)) és a fehérnek tökéletesen látszanak a szőrszálai, bajsza, minden. De a fekete maszatos ugyanabban a beállításban. Mit csináljak máshogy?

2011. jan. 20. 16:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbálj az ISO értékekkel babrálni. Igazából nem írtad milyen géped van, nem tudok tanácsot adni, a beállítást sem látom. Olcsóbb gép esetén ha ez állítható, szinte az egyetlen megoldásod lehet.
2011. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na a fókuszt nem tudod állítani, az auto, de ha előre hátra mozgatod a gépet félig lenyomott gombbal, akkor meg fogod találni a helyes élességet!
2011. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jajj én nem rád céloztam! ne értsd félre. csak a sötét dolgokról beszéltem. szóval bocsi, ha félreértetted
2011. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vicces volt amit mondtál, nem sértődtem meg! :D Nagyon jól szórakoztam. Szerintem úgy is válaszoltam rá. :)


Köszönöm a tanácsokat, ki fogom próbálni.

2011. jan. 20. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ISO nem segít, egyszerűen nem talál éles pontot a sötét tárgyon. Ez profi gépeknél is megesik, próbálj valami kontrasztos pontot adni a gépnek (ha van alami világos folt a céltárgyon, arra rá tud majd élesíteni). Mondjuk ha egy fekete pulit fotózol, aminek a szeme se áll ki, az kompakttal ciki...
2011. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás pofonegyszerű.. :)

Ha fókuszhibát tapasztalsz, az azért van mert a kompakt gépekben a fókuszt a gép a képérzékelőn keresi (a drága cserélhető objektíves gépeken az objektív keresi).

Ahhoz, hogy jobban/pontosabban tudj fókuszálni, fogj egy erős fényű elemlámpát és a fókuszálás idejére világítsd meg a céltárgyat. Vigyázz, a megvilágítás becsaphatja a fénymérőt, így a kép esetleg sötétebb lehet, mint lámpa nélkül. Ha ilyet tapasztalsz, akkor célszerű az expozízió kompenzációt használni, ezt szinte minden kompakt tudja.

A részletekért olvasd el a gép kézikönyvét.

2011. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégvalami: az iso értéket a lehető legalacsonyabban tartsd, különben "maszatos" lesz a kép.

Ez a drága gépeken is így van, csak ott a képérzékelő mérete miatt sokkal nagyobb tartományban kezd el romlani a képminőség.

2011. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!