Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fotósok segítségét kérem....

Fotósok segítségét kérem. Hogy csináljak egy sötét szobába, egy megvilágított tárgyról éles és zaj mentes képet?

Figyelt kérdés
fuji s1500 am van, és mindig homályos a tárgy... vakut nem használhatom hozzá
2011. márc. 30. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a típust. Ha van rajta manuális fókusz, akkor használd azt, ugyanis sötétben nem tud automatikusan fókuszt állítani a gép.

Ha van a gépen AE lock gomb, akkor a menüben állítsd be úgy, hogy a fókuszt lockolja. Kapcsold fel a villanyt, hogy sok fény legyen, fókuszálj és rögzítsd a fókuszt az AE lockkal, majd ezután készítsd el a képet.

A zajmentességhez kézzel állítsd az ISO értéket fixen 100-ra.

A sötétben hosszú záridőre lesz szükség. Állítsd manuálisra a gépet, és adj meg neki hosszú, több másodperces záridőt, és a lehető legtágabb blendét. Kísérletezz, csinálj több fotót, hogy milyen hosszú záridőnél kapod meg a kívánt eredményt.

A gépet mindenképpen állványra tedd, vagy fix helyre, mert hosszú záridőt lehetetlen kézből kiexponálni.

2011. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :) az a baj, h csak autó fókusz van benne :S sebaj... csináltam pár képet vakuval, úgy h eltakartam valamivel... bár nem kaptam meg azt az eredményt amire vágytam, de majd ha jobb gépem lesz, akkor megpróbálom újból
2011. márc. 30. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok.


Az életlen képnek két oka lehet: vagy defókuszos, vagy bemozdult.

Az első esetben a távolság, azaz a fókusz rosszul van beállítva a gépen. Ha sok a fény, akkor ez kevésbé fordul elő, mert akkor szűkebb a blende, és minél szűkebb a blende, annál inkább éles minden; viszont minél tágabb a blende, annál inkább csak pont a fókuszban lévő tárgy éles. Mélységélességnek hívják ezt a jelenséget.


A második eset a bemozdulás. Exponálás közben vagy a tárgy, vagy a gép elmozdult. Ez szintén inkább akkor fordul elő, ha nincs elég fény, és a zár sokáig van nyitva. A gép bemozdulásán segít, ha állványra tesszük vagy fix helyre. A tárgy bemozdulásán meg az segít, ha nem megy sehová. :)


Szóval, a Te esetedben, ha állványról fotózol, és a tárgy nem mozog, és mégis életlen, akkor defókuszos a kép. Ha nincs rajta kézi fókusz, akkor csináld ezt: beállítod manuálra, kézzel a blendét és a záridőt a fényviszonyokhoz; ezután egy erős fényű lámpát ráirányítasz a tárgyra, és a kapcsolóját az egyik kezedbe fogod, a másik kezed ujját pedig ráhelyezed a fényképezőgép exponálógombjára.

Felkapcsolod a lámpát, hogy megvilágítsa a tárgyat, ezután az exponáló gombot lenyomod félig, hogy fókuszáljon a gép. Mivel most van elég fény, az autofókusz fókuszál. A gombot így tartod félig lenyomva, most lekattintod a lámpát, és a félig lenyomva tartott gombot benyomod teljesen. Ekkor a gép exponál.


Sajnos kicsit macerás, de az ilyen egyszerű gépek a képtartalom elemzése alapján fókuszálnak, és ha nincs elég fény, nem látják, hogy mikor a legélesebb a kép.


Esetleg azt teheted még, hogy a blendét beszűkíted teljesen, és helyette extrém hosszú záridőt választasz, mert minél szűkebb a blende, annál kevésbé kell pontosan fókuszálni.

2011. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) így tettem én is, és jó kép született :P
2011. ápr. 15. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen, örülök neki. :)
2011. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!