Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Új építésű 2 színtes családi...

Új építésű 2 színtes családi házam van, pár hete költöztünk be fűtés szabályzás a gondom, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
alul padlófűtés, felül radiátoros kör a szobatermosztát a padlófűtésnél van elhelyezve, kellemes meleg van a házban amig megy a konenzációs gázkazán, aztán a padlófűtésnél elérjük a beállított hőmérsékletet termosztát lekapcsol és az emelet szép lassan kihűl, a termosztát meg csak "hallgat" néha bekapcsol de már nem fűti fel az emeletet midenféle beállítással próbáltam már, de nem müködik sehogy jól tanácstalan vagyok
2009. febr. 3. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a témában nem vagyok szakember, de hasonló problémám miatt, korábban már fordultam épületgépészhez.

Szerinte: a padlófűtés, és a radiátoros fűtés rendszerét külön kell választani, tekintve, hogy más-más hőmérsékletű vizet igényelnek!

Ez megoldható úgy, hogy egy, un. puffertartályba fűt fel a kazán, és onnan a padlófűtés egy keverőcsapon keresztül, az alsó szinten elhelyezett termosztáttal vezérelt keringetőszivattyú segítségével dolgozik, míg a felső szinten egy másik termosztát, egy másik keringető szivattyút működtet, ami direktbe forgatja meg a radiátorokba szükséges jóval melegebb fűtővizet.

Jó bonyolult mondat sikeredett, és nem tudom, hogy világosan el tudtam-e mondani?

Azaz, szerintem mindenféleképp kérd egy épületgépész tanácsát!

Nem akarok politizálni, de szerintem a rendszerben van a hiba! (mármint a fűtésrendszerben)

Sok sikert!

2009. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Emeletenként külön kell választani és a felső szintre is tetess egy termosztátot! Előzetesen egy épületgépésszel beszélj, és gondold meg, hogy nem kéne-e először a ház falát szigatelni és/vagy a nyílászárókat jobb minőségűre cserélni. Igen jó árakon lehet már K=1.0 alatti nyílászárókat venni és lehet hogy olcsóbb lenne mint a kazánt piszkálni, átállítani.
2009. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!