Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Központi fűtés keringető...

DannyZuko kérdése:

Központi fűtés keringető szivattyújának szünetmentes áramforrása?

Figyelt kérdés

családi ház fűtésénél szeretném megoldani a keringető szivattyúk áramellátását áramszünet esetére. 3 darab szivattyúról van szó, darabja 100watt teljesítménnyel. darabja 220volton 1,5 ampert vesz fel.


A kérdések a következőek lennének:

Mekkora akkumulátorra van szükségem ahoz, hogy ez a 3 szivattyú 2 órán átt üzemeljen?


Hány ampert vesz fel egy szivattyú 12 volton, ha 220 volton 1,5-et vesz fel. Hogy számolod ki?


2011. febr. 1. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem 220 Voltos már a hálózat, hanem 230. A szivattyúk nem lehetnek 1.5 A-sok, mert a teljesítményt (Watt) el kell osztanod a feszültséggel (Volt) és megkapod az áramerősséget.(Amper.) Tehát, a 230 Volttal üzemelő 100Wattos szivattyúd 0.43 amperos. Számold még hozzá az átalakító elektronika + teljesítményét. ami a szívattyúkon, és az akksik veszteségén kívül (12Voltos esetén +2 volt, tehát 14 Volttal kell töltened, hogy meglegyen a 12Volt benne.) fogyasztásként jelentkezik.

Ha 1,5 Amperos lenne, akkor 345 Wattos lenne a teljesítménye.

2011. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én vagyok az elüőző. Mármint a szivattyúd lenne 345 Wattos, ha 1.5 A lenne.
2011. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen elírtam. A 3 szivattyú 1,5A.
2011. febr. 1. 14:24
 4/6 A kérdező kommentje:
és mekkora akkumulátorra van szükségem ahoz, hogy ez a 3 szivattyú 2 órán átt üzemeljen?
2011. febr. 1. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Üdv. A teljesítmény 230V-on és 12V-on is azonos, tehát a váltakozóáramú oldalon:

P=U*I*cosφ (az egyszerűség kedvéért cosφ-t tekintsük 1-nek) Ebböl kijön az előző hozzászóló által irt 345W.

Igy ki tudjuk számolni a 12V-os oldalon az áramerősséget: P/U = I 345/12= 28,75(A) Az akkumulátorok kapacitását amperórában adják meg. Jelenleg 28,75 A-t kellene szolgáltatnia 2 órán keresztül, ehhez 57,5 Ah-ra van szükség. Viszont az akkuk kapacitását 10 órás kisütés esetére adják meg, ha ennél rövidebb idő alatt sütjük ki, akkor kevesebb a kinyerhető áram. És nem szabad elfelejtkezni a a 230V váltakozóáramot előállító inverter energiaszükségletéről, melyet szintén az akkunak kell fedeznie. (ezt általában az adattáblán megadják, és hozzá kell adni a kiszámolt 345W-hoz)

Bocs a hosszért, de remélem érthetően irtam.

Hogy legyen egy gyors válasz is: kb. 80Ah kapacitásu akku felelne meg a célra. (kis tartalékkal)

2011. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Így már meglesz a megoldás...
2011. febr. 1. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!