Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettünk egy Lumix FZ8 fényképe...

Vettünk egy Lumix FZ8 fényképezőt. Szinte amatőr vagyok a fényképezés téren. Olvastam már sokat róla. Valami tipp, ötlet?

Figyelt kérdés
Olyan gondba ütköztem, hogy a képek képzajosak szerintem. Vagyis nem olyan élesek. Valamint hogyan tudok csinálni olyan képet, amin a középpont szép éles a háttér meg homályosabb. A blende állítgatásával próbálkoztam, de csak kismértékben sikerült. :D
2011. márc. 23. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha zajos a kép, vedd lejjebb a fényérzékenységet (ISO). Persze ha nincs elég fény, akkor ez nem nagyon fog menni és a kis szenzor miatt sokkal jelentősebb a zaj, mint a tükrös gépeken.


Szintén a kis szenzor miatt sosem fogsz tudni igazán klasszikus elmosott hátteret csinálni, de ha kitolod az objektívet maximumra és leveszed a blendét (f érték) minimumra, akkor kihozod belőle, ami lehet.

2011. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. kitolod az objektívet maximumra-ez mit jelent??? :D
2011. márc. 23. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Zoomolsz, közelítesz, amíg csak tudsz.
2011. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"hogy a képek képzajosak szerintem. Vagyis nem olyan élesek"

Fontos, hogy ne legyél pixelbvzi! A digitális fotóscéna teli van a zaj miatt siránkozókkal meg a monitort 10 centiről gúvadó képélesség-őrültekkel. Minden kompaktnak van valami nyavajája, kár ezeken rugózni. Ha itt leragadsz, elvisz a villásfarkú ördög.

Inkább fotózz! Ismerd ki a záridő és a rekesz működését, hatását. Használd a korrekciót, ha beégnek a világos részek. Csinálj hosszú záridős elmosódott képeket, vagy a pillanatot kiradadó felvételeket. Tapasztald meg, hogy a vaku fényes nappal is a barátod. Nyakunkon a tavasz: vegyél egy polárszűrőt és fedezd fel a szabad szemmel nem is láthatóan sötétzöld lombokat, a pompás felhőket. Készíts portrékat a családtagokról, a macskáról. Mikor megfog egy kép a magazinban, próbáld kitalálni, hogy készült.

Viszont mégis érdemes tisztában lenni a gép hibáival, mert akkor tudni fogod majd, hogy adott körülmények között mire számíthatsz.

Az FZ50 is zajos és nem beretvaéles :( de nem görcsölök rajta, ha kell a kép feltolom az iso-t és csókolom.

Na persze, a tapasztalatot meg kell szerezni, de fotósuli, fotózás tippek-trükkök keresésre sok találat van a gugliban. Képezd magad.

De ha full automatán akarod használni, akkor felejtsd el a fentieket :)

2011. márc. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!