Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kárt okozhat egy...

Sharpey04 kérdése:

Milyen kárt okozhat egy bizonyos törlőkendő használata az lcd kijelzőkön?

Figyelt kérdés
ma vettem egy T'nB márkájú törlőkendőt az electro worldben. (konkrétan ezt: [link] és itthon vettem észre, hogy azt írják a csomagoláson hogy ne használjam lcd kijelzőre, pedig konkrétan arra kértem. milyen kárt okozhat ha mégis használom?
2011. márc. 26. 14:29
 1/5 anonim válasza:

én sima lidls törlőkendőt használok és még sincs semmi baja a képernyőmnek o.O

Lehet én vagyok túl naiv.

2011. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem sikerült a Panasonic viera plazma tv-nek a képernyőjét tönkretenni. Az egyik tisztitószer megmarta a felületét és csikossá tette. Amikor rásüt a nap, akkor nagyon látszik. Most HAMA TFT-/LCD-/Plasma tisztitót használom, és ez bevállt. A MacBook-omra is jó. :-)
2011. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
^köszönöm a válaszokat! amiket ti használtok, azok tartalmaznak alkoholt? kipróbáltam matt, és fényes felületeken (egér, gépház) és azokat nem marta meg. de a monitort még nem mertem áttörölni. mi a véleményetek?
2011. márc. 26. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal azért irják mert a lcd kijelzőn van egy tükröződésmentesítő réteg, feltehetőleg ezt oldja.


Crt eszközökön is volt hasonló, ott sem ajánlott (pl bútortisztítóval, ezt sokan csinálják) ilyen folyadékkal tisztitani. Crt-re sima langyos viz, enyhén nedves puha rongy, lcd-re pedig speciális alkoholos (de nem tiszta alkohol mint azt sokan hiszik) folyadékos spray javalott, speciális kendővel és portalanító ecsettel.


[url] [link] ilyenek mint itt.


Ha ezt lcd képernyőtisztításra adták el neked akkor azt javaslom ne használd rá, vidd vissza és vágd a fejükhöz és az a minimum hogy levásárolhasd.

2011. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Semmiképpen ne használd, mert akkor úgy jársz, mint én az egy milliós Panasoniccal. Sajnos én nem olvastam el a tájékoztatót, mert bíztam az Media Markt eladójában. :-(
2011. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!