Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tükörreflexes fényképezőgépekk...

Tükörreflexes fényképezőgépekkel kapcsolatban kérnék segítséget?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 20:43
 1/9 A kérdező kommentje:

Tükörreflexes gépeket nézegetem,de már annyi mindent olvastam hogy zsong a fejem, néztem egy gépet Pentax K-x jó árban, de biztos vannak jobbak is? Kezdő lennék, tud valaki valamit ajánlani gépet, max 170EFt ig?


Tapasztalatok meg ilyenek,ki mit ajánl?

2011. márc. 30. 20:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Nikon D3100 alapobjektívvel egy jó választás. Én nem vennék Canontól vagy Nikontól eltérőt a kevés választható objektív miatt...
2011. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem spec nikon d70em van de ezt kéz alatt kaptam. ha vennék akkor csakis nikont maga a gép relativ olcso és az obik se egetverően drágák hozzá. nikon elvileg minőségibb gyakorlatilag lyen kategoriába már nincs minőségibb vagy gagyi.de nikonhoz alapvetően drága az obi. sony se rossz de nekem fura valahogy maga a gép nem esik kézre. pentaxok vannak még azok jol néznek ki de sose probáltam még. ha vennék akkor valami canon d550 vagy d500 at...
2011. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
persze kit obival....és onnan majd ha megint összejön egy 50-100e akkor lehetne mondjuk egy fix50es obi,vagy ugyse rossz h 18-55ös kitobival veszed és ahoz még valami 55-300as makros sigma az olyan 60-80e, esetleg egy halszem meg álvány meg szűrők meg valami 4-8gigás memkari...valami franko táska...egy rendesebb vaku...csorog a nyálam gyorsan el lehet verni igy a pénzt:D
2011. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát igen gyorsan el lehet verni pár száz ezret,nézegettem a Canon EOS 1100D t,meg még a Nikon D5000 t,olvastam teszteket,néztem teszt képeket,meg minden,felhasználói véleményt,csak van aki ezt vagy azt dícséri,jót szeretnék venni,de elérhető áron.
2011. márc. 30. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha olcsón szeretnél látványos képeket, akkor Canon váz, kitobi (ez egész jó cucc és alap célra jó tartományt fed le), és egy fix 50-es. Ez utóbbi 30 rugó, de nagyon szép kép van (csak az építés szar, nem szabad dobálni). Kevés fényben is remekel, tágra nyitva fantasztikus játéktered van a mélységélességgel. Később majd veszel valami jó telét is...
2011. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 00:09



ezt most nem értem pontosan

2011. márc. 31. 00:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Melyik részét?


Canon 50 mm f1.8 = a legjobb ár érték arányú objektív. 30 ezerért nagyon komoly képminőséget, nagy fényerőt és nagyon szép háttérelmosást kínál. Viszont az egész műanyag, nem szereti, ha bántják. Ez portréhoz meg művészi képekhez nagyon jó.


Természetesen Canon váz kell hozzá, pl. az említett 1100D megteszi.


Ezen kívül kell egy alapobjektív, amivel szépen, nagy szabadsággal tudsz megörökíteni életképeket. Erre teljesen jó a 18-55 IS kitobi, amit adnak a vázhoz.


Ezután csak tele tartományod nincs, de az nem is olcsó buli. Legalább valami EF-S 55-250 szintű dolog kell, de inkább valami USM-es. Ezt hatvan rugó alatt nem úszod meg. Majd jövő karácsonykor...


Így nagyon szépen és jól tudsz közeli dolgokat fotózni, de pl. soportot, madarakat, állatokat, hasonlókat alig. Vagy ki lehet hagyni a fix 50-et és venni egy telét.

2011. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
így már értem a dolgokat,jó sok pénzt el lehet szórni
2011. ápr. 2. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!