Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tükörreflexes fényképez...

Milyen tükörreflexes fényképezőgépet vegyek hobby kezdő fotósként? Nikon D7000 és Canon EOS 550D között gondolkodom.

Figyelt kérdés

Ezt a két gépet néztem ki magamnak,nyitott vagyok minden tanácsra és ötletre.

Nyilván más gépről is szívesen érdeklődőm.


2011. okt. 29. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedés képpen de ha kezdő vagy miért tükörreflexessel kezdel? ( Én is azzal fotózom egyébként) Elmagyarázom az álláspontomat. A tükörreflexes gépek jók, tényleg. A hátrányuk, hogy sajnos objektíveket kell hozzá vásárolni és az nem is olcsó dolog. Makrózni akarsz? Makró objektív vásár. Állatokat távolról ? Máris mehetsz telét venni..ésatöbbi...

Ha konkrét terveid nincsenek a fotózásra és tapasztalatod sincs én inkább egy drágább bridge gépet javasolnék. Miért? Mert egy nagyon jó bridge gép még egy jó tükrös gép alatt van árban, viszont az objektívje több mindenre jó ( bizonyos kompromisszumokkal ). Így többmindenbe belekóstolhatsz anélkül, hogy leterhelnéd a pénztárcádat és eldöntheted, hogy mely része érdekel a fotózásnak ( a képeid pedig szuperek leszenek, hidd el! ). Utána már tudni fogod, hogy mit akarsz fotózni, mik az elvárásaid és tudni fogod milyen gép, objektív stb kell neked.

2011. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia,köszönöm hogy írtál!

Akkor azért van a tükröshöz sok objektív mert egy nem jó "mindenre"?

Nekem szuper jó minőségű otthoni és kirándulós és nyaralós fotók kellenek és szeretném hogy HD videózni is tudjon.

Nem szeretnék fotós lenni.De szeretnék igazán szép képeket csinálni.Most nekem egy Fuji finepix 9500-am van,de már "kinőttem".

2011. okt. 29. 21:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam egy drágább bridge gép objektívje több feladatra jó.

Mondok egy példát - valahol a világ másik csücskében evett a fene engem:


"-Éva ott a majom! A hátán a kicsinye, kapd le, nekem az 50-es van fent,cserélnem kell a 200asra legalább."

Éva katt, lett egy szuper fotója, engem meg a sárga irigység ölt meg.


"- Éva ott a pók! Makrózd le! Én csak portré objektívet hoztam el, nem hoztam makrót..."

Éva katt, újabb ízeltlábú gyűjteményébe én meg fotózhattam a halászokat...


Éva végig ugyanazt a gépet használta és szuper fotókat csinált. Én battyogtam a fotós zsákkal, szintén jó képeket csináltam de sok jó pillanatot elszalasztottam.


Szerintem tehát általános célre jobb választás lehet egy bridge, de ha pontosan tudod mit akarsz fotózni és tudod mire számíthatsz akkor tükrössel nagyot kaszálhatsz.


Általános törvény: jó fotókhoz jó fotós kell, a gépnek kevesebb szerepe van. ( Nekem pl hiába van kvázi jó gépem, kb 300 fotóból sikerül pár ami a türhető kategória és közelében sincs a profiknak )

2011. okt. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudnál mondani egy gépet?Pontos márka és típus névvel?
2011. okt. 30. 02:16
 5/13 A kérdező kommentje:
Most ha jól értem,az én Fuji finepixes S9500-am is bridge? =/
2011. okt. 30. 11:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen. Bár egy picit régebbi modell. Szerintem már biztosan tudod mit, hogy szoktál fotózni és érdemes lenne tükrös gépet venned.
2011. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

OK.De melyiket?Canon EOS 550D vagy Nikon D7000?

Vagy valamilyen másfélét?

2011. okt. 30. 14:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Én az 550D választottam annak idején, de azért mert volt canon bajonettes objektívem. Talán a Nikon picivel jobb, de nekem a Canon kézreállóbb ( ez teljesen szubjektív dolog). Egyikkel sem fogsz melléfogni.
2011. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én most a Canon EOS 550D és a Nikon D5100 között gondolkozom , de szerintem a Nikont fogom megvenni :)
2011. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a Nikon egy hajszálnyival jobb a EOSnál ebben a kategóriában, nekem teljesen szubjektív dolgok miatt let EOS végül.
2011. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!