Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi egy átlagos háztartás...

Mennyi egy átlagos háztartás havi kw fogyasztása (villany)? És ez kinek mennyi havi szinten ft. -ban? És ki mit használ? (kevésbé, és folyton? )

Figyelt kérdés

Én tettem fel az elözö kérdést is, de kiváncsi lennék, hogy másoknál ez mennyi, mert én ugy gondolom nálam nem minden oké e téren!!!400-500 kw egy honapban a fogyasztásom és szeretném tudni ez normális e egy 36 n2 es lakásban ugy hogy csak 5-6 dolgot hastználok, mert akkor hagyom és beletörödöm, hogy ennyi, nem reklamálok az elmünél!

NAGYON fontosak a válaszaitok, mert ez alapján ki tudom szürni, hogy nálam tényleg nagy baj van e!!


KÖSZÖNÖM!!!!


2009. ápr. 16. 15:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A mi lakásunk 28 nm. Ketten lakunk benne. A legutolsó hónapban 184 kWh-használtunk. Ez magába foglalja a villanybojlerünket, a laptopot(naponta 10 órát biztos megy), a hűtőt, a villanyt(spot lámpák, csepphalogének a szobában).
2009. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a számla 7792 volt.
2009. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Előző vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy vettünk egy lcd tv-t, az általában csak este megy. Azóta 2000 Ft-ot nőtt a számlánk, peding nem nézzük sokat.
2009. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy ilyen kis lakásban rengeteg a 400-500 kw egy hónapban! Mi egy majd 100 m2 es házban élünk és eddig 250-300 kw volt a max, amit fizettünk (ez 11-13 e FT).

Este megy csak a tv és a számítógép, napi 1x mosogatógép, hetente 3-4 x mosógép. Spot van 3 helységben, mindenhol máshol energiatakarékos izzók.

Villanytűzhelyed van? Ez rengeteg, egy 200 m2 -es háznak havi átlag fogyasztása körül vagy!

2009. ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
nekünk 60nm2-re kb 160-170kw. igaz nem sokat vagyunk otthon, de amikor igen akkor meg mindig a nagy tévé és a számítógép.
2009. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb 45-50 nm-re kb 340 kw-ot, ha jól emlékszem 15 khuf körül fizetünk.

Ebben benne van napi 16-20 óra tv (amikor van itthon valaki ébren, mindig megy háttérnek, pl most is), ennek kb 80%-a dvd-ről megy (+ erősítő). Számítógép változó, hétköznap 3-4 óra, hétvégén 10-12 óra.

Bojler (nincs éjszakai áram, 30 literes), és kerámialapos tűzhely (hetente kb 2x főzünk, összesen 5-6 óra). Fénycsövekkel világítunk, évszaktól függően napi 6-10 óra (szinte mindig ébren van valaki nálunk otthon). Plusz az apróságok, amik viszonylag ritkán mennek: hajszárító, hajsütővas, mikró, kávéfőző stb...

(4 tagú család vagyunk)

2009. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM A VÁLASZAITOKAT!! EL VAGYOK KESEREDVE!!!:((((

NAGYON AZ AZ ÉRZÉSEM HOGY MÉGEGY HÁZTARTÁST VETTEM A NYAKAMBA DE VAJON KIT???? MIT CSINÁLJAK??? HOGY DERITHETNÉM KI KI AZ AKI JOGTALANUL RÁM LEHET KÖTVE? VAGY AZ ORÁM ROSZ? DE MÉG CSAK 2 ÉVES, ÉS ÁLL AZ ORA HA LEZÁROK MINDENT!!!

DE AKKOR MI PÖRGETI? MERT MÁR MINDENT MEGNÉZTEM! ODA VAGYOK MÁR NÖVE SZO SZERINT A VILL. ORÁHOZ! HA EZ IGY FOLYTATODIK BEDILIZEK:(((((

2009. ápr. 16. 19:07
 8/25 A kérdező kommentje:
AZT ELFELEJTETTEM IRNI, HOGY SZINTE SEMMIT NEM HASZNÁLUNK MÁR, ENNEK ÉRDEKÉBEN HOGY SPOROLJUNK! MÉG IS UGYANANNYI, TALÁN 40 KW.-TAL LETT KEVESEBB. 5-6 DOLOG MEGY EGÉSZ NAP. HÜTÖ, LAPTOP, DIGI ORA, GYEREK KIS TV.-JE+PLAYSTATION, VALAMINT A MOSOGÉP, DE PERSZE EZ NEM EGÉSZ NAP. ESTE PEDIG ENERGIA TAKARÉKOS VILLANY. A BOJLER ESTÉNKÉNT KAPCSOL BE, MIVEL MÁR EZEN IS SPOROLUNK. JA! ÉS VADI UJ!!!
2009. ápr. 16. 19:11
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk régebben az óra volt rossz (néha a 10-es hely vitte magával a 100-asat is). Próbáljátok ki, hogy mondjuk egy olyan dolgot járattok 1-2 órán keresztül, amiről tudjátok, hogy mennyit fogyaszt. Pl valami nagy fogyasztóval, ami megmozgatja kis időn belül is az órát. Mondjuk menjen 10 órán keresztül a tv (amikor nem vagytok otthon, egyszer bekapcsolva hagyjátok, és megnézitek mennyit változott az óra amikor hazaértek), vagy járassátok 2-3 órán keresztül a vasalót, esetleg ha villanytűzhelyetek van, akkor forralj vizet 1-2 órán keresztül (vagy főzz minden más elektromos eszköz nélkül).
2009. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a családommal egy 40nm es lakásban élünk és havi szinten kb. 2500 HUF fizetünk villanyra. Igaz, csak a következő elektromos berendezéseink vannak:

- ++A hűtő, fagyasztó nélkül

- +A mosógép - kb hetente 3x is mosunk

- 1 laptop, ami viszont jó sokat megy, kb napi 16 órát

- turmix, daráló, léprésgép - viszont ezeket csak alkalmanként használjuk.

- konyhában neon égő

- más helyiségekben a legkisebb energia takarékos izzó

(villanyt este és csak jellemzően 1 helyiségben gyújtunk)


Ennyi.


TIPP a villany takarékossághoz érdemes megvizsgálnod, hogy milyen háztartási gépeid vannak, mennyit fogyasztanak és Te mennyit használod őket, az izzókat lecserélni energiatakarékosra.

2009. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!