Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi egy átlagos háztartás...

Mennyi egy átlagos háztartás havi kw fogyasztása (villany)? És ez kinek mennyi havi szinten ft. -ban? És ki mit használ? (kevésbé, és folyton? )

Figyelt kérdés

Én tettem fel az elözö kérdést is, de kiváncsi lennék, hogy másoknál ez mennyi, mert én ugy gondolom nálam nem minden oké e téren!!!400-500 kw egy honapban a fogyasztásom és szeretném tudni ez normális e egy 36 n2 es lakásban ugy hogy csak 5-6 dolgot hastználok, mert akkor hagyom és beletörödöm, hogy ennyi, nem reklamálok az elmünél!

NAGYON fontosak a válaszaitok, mert ez alapján ki tudom szürni, hogy nálam tényleg nagy baj van e!!


KÖSZÖNÖM!!!!


2009. ápr. 16. 15:11
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Azt hiszem egyszerűbben is ki lehetne ezt szűrni. Ha mindent lekapcsolsz (kis időre) hűtőt, standby led-es vackokat kihúzod... mindent, akkor az óra nem pöröghet. Ha van az óra után kismegszakítód, vagy biztosítékod akkor kapcsold le/húzd ki. Ha az óra mégis pörög, akkor tényleg lopják az áramot. Ha az óra így megáll, akkor az is lehet, hogy valahol zárlatos a vezetékrendszer/valamelyik készüléked, és az alattomosan szívja el az áramot.
2009. ápr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
... előző: bocs, most olvastam, hogy a lekapcsolást már kipróbáltad. Annak ellenére, hogy minden új, lehet, hogy valami hibásan működik. Estére, vagy, ha elmentek otthonról érdemes mindent kikapcsolni, ne világítsanak sehol az idétlen piros LED-ek. 300kWh-kat nem fogsz vele spórolni, de ez is segíthet hosszú távon.
2009. ápr. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Gondolom megoldódott, de ahogy végig olvastam, ami elkerülte a figyelmedet a tűzhely. sehol nem írod milyen és mennyit főzöl. Nálunk a főzögetések plusz 100kilowattot is jelentenek havonta. Úgy, hogy nem sokat főzünk, csak néha-néha. Amikor nincs főzés, akkor visszaesik a fogyasztás 100-150 kilowattal...
2010. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Misilény válasza:

Szia! Kíváncsi vagyok, hogy az elmúlt hat évben, sikerült-e megtalálnod a problémát és mi lett a vége a történetnek?

Mi egy 4 tagú család vagyunk 120 nm lakásban és a havi átlagfogyasztásunk 330 kWh. De 2011-ben több mint 430 volt. Azóta hetente mérem és vezetem a heti fogyasztásunkat, lecseréltem az összes izzót. A 2011-es 18 eFt helyett most 12 eFt a havi számlánk de nemcsak a rezsi csökkentés miatt. A tapasztalatom az, hogy a hűtő (napi több mint 1kwh) és számítógép+Wifi a legnagyobb fogyasztó.

2015. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Akasha9 válasza:
Elég régi a kérdés, de szerintem ilyenkor mindig az az első, hogy kikapcsolok, és lekapcsolok mindent a hálózatról a házban. Ha akkor is forog az óra egyértelműen baj van. Ha nem, egenként lehet bekapcsolni mindent, hogy megtudjuk melyik eszköz az ami eszi az áramot.
2015. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!