Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi egy átlagos háztartás...

Mennyi egy átlagos háztartás havi kw fogyasztása (villany)? És ez kinek mennyi havi szinten ft. -ban? És ki mit használ? (kevésbé, és folyton? )

Figyelt kérdés

Én tettem fel az elözö kérdést is, de kiváncsi lennék, hogy másoknál ez mennyi, mert én ugy gondolom nálam nem minden oké e téren!!!400-500 kw egy honapban a fogyasztásom és szeretném tudni ez normális e egy 36 n2 es lakásban ugy hogy csak 5-6 dolgot hastználok, mert akkor hagyom és beletörödöm, hogy ennyi, nem reklamálok az elmünél!

NAGYON fontosak a válaszaitok, mert ez alapján ki tudom szürni, hogy nálam tényleg nagy baj van e!!


KÖSZÖNÖM!!!!


2009. ápr. 16. 15:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
NEM GYÖZÖM ELÉGGÉ HANGSULYOZNI,MINDEN UJ,A MOSOGÉP A HÜTÖ, A BOJLER, A LAPTOP. SAJNOS ENNEK ELLENÉRE IS ILYEN SOK, PEDIG SZINTE MÁR ANNYIT SPOROLUNK HOGY NEM MEGY SEMMI. TUDOM HOGY MI MENNYIT FOGYASZT, MERT LASSAN ODA NÖVÖK AZ ORÁHOZ ANNYIT NÉZEGETEM! egyre valoszinübb, hogy valaki lopja az áramot, vagy az ora rosz!
2009. ápr. 17. 13:10
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont szólni kell a szolgáltatónak, hogy nézze meg, vannak erre műszerek! Ez rengeteg egy ilyen kis lakásban! Az új gépek már mind A-s, A+++-os kategóriásak, tehát keveset fogyasztanak!
2009. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
100%

Sajnos mi is így jártunk, 36 nm volt a lakás, egyik évben nem olvasták le az órát és másfélév éves hátraléknak kaptunk 120 ezres csekket. Előtte havi 4-5 ezret fizettünk, szóval kb 300 kw-ra jött ki. Volt mosógép, mosogatógép, hűtős fagyasztóval, mikró, mindenféle háztartási gép napi használattal (kávéf, teaf, stb) számítógép, tévé, akvárium. Mi nagyon sokalltuk, de 20 ezer lett volna bevizsgáltatni plusszban az órát, egy ismerősünk azt mondta nincs értelme, szerinte lehet ennyi a valós fogyasztás (v.szerelő) Ez tavaly novemberben volt, ekkor költöztünk el a lakásból egy kertes házba. A régi ház új lakójának nincs gondja a v.órával.

Itt az új házban úgy volt, hogy tavaly májusban megvettük és fizettünk 5 ezer ft általányt, de nem laktunk itt, csak novemberben költörztünk. Gondoltuk, elég lesz ennyi általány, hisz fél évig fizettük üres házra. Képzeld el, novembertől március közepéig (ekkor olvastak itt) összejött 90 ezer ft plussz fogyasztás, szóval itt is csak pislogtunk nagyokat. ERgyszerűen mindenütt bevonzzuk a havi 300 kw-os fogyasztásokat, érthetetlen, minden égőnk energiatakrékos, figyelünk mindenre....

2009. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

de te álltalány dijjat fizetsz?

én viszont diktálom, minden honapban, igy követem folyamatosan az állást!

2009. ápr. 20. 09:08
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocsi, meglehet nem segít de legalább talán felvidít:

[link]


u.i.: elolvastam minden kommentet, de szerintem is valahol baj lehet az óra és a fogyasztó között, ill. inkább talán az órával. Nem lehet kérni valóban, hogy teszteljék? Vagy cseréljék le kérésre idő előtt-kétségek miatt??? Menj be, s mondd el ezt amit ide írtál, hiszen Te vagy a Vevő, belőled élnek!!! Amíg a Vevő nem elégedett, addig az eladónak sem kellene, hogy jó legyen az üzlet! S valóban kérj óracserét, ha rá kell fizetned is néhányszáz pénzt meglehet akkor is megéri, mert amúgy többet is veszthetsz.

2009. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Az utolsonak:

Szeretném mindenképpen kivizsgáltatni az orát, de sajnos csak akkor tudom ezt kérelmezni, h nincsen tartozásom. (el vagyok maradva 2 havival ami nem kis összeg az ORAÁLLÁS MIATT UGYE)

és csak utána tudom!

köszi a válaszokat!

2009. ápr. 21. 12:51
 17/25 anonim válasza:

Szervusz


Sok mindent nem tudok tanácsolni - szóltak előttem már elegen - de esetleg vehetnél egy kis elektromos fogyasztásmérőt (vagy ha a környékünkön laksz, kölcsönadom :) ) 2-3kHUF csak az ára. Azzal szépen minden eszközödet be tudod mérni, forintra kiírathatod vele, mi mennyit fogyaszt a vizsgált időszakban... S ha ezeket összeadod, s még mindig hibásnak érzed az óra által mért adatokat, akkor azonnal jöjjön a szolgáltató, s intézkedjen. Mert ebben az esetben az ő eszköze nem jó! Uis a villanyóra nem a mi tulajdonunk.

Remélem, segít ez a válasz is kicsit.

Ciao

2009. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

:-D Köszönöm szépen a kedvességeteket, Föleg az utolso hozzá szolonak!

Én Zugloban lakom a Hungária és a tökhöly ut keresztezödésében levö házban. (nem egy jo környék) De szerintem mindenképpen kivizsgáltatom, ez a legjobb!!!

2009. ápr. 22. 19:02
 19/25 anonim válasza:

Aha, én Szfv-n lakom, úgyhogy a posta/utiköltség árából már is tudnál venni egy ilyen eszközt... :) Valami hasonlóra gondolj:


[link]


230-ba be, s ebbe a mérni kívánt eszközt stb...


Ciao

2009. ápr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :D
2009. ápr. 23. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!