Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramerősség, feszültség,...

Áramerősség, feszültség, ellenállás. Hogyan függnek össze?

Figyelt kérdés

A képleteket persze tudom, csak az egészet nem sikerült megértenem fél nap alatt sem.


Például egy LED-nek 20mA áramra van szüksége és mondjuk 2 és 4V között lehet a feszültség...

Ha jól gondolom, az ellenállása nem változik, így ha magasabb a feszültség, akkor az áramerősség is?


Ha egy áramforrás 5V-os és 40mA-es, akkor azt jelenti, hogy ha a LED mellé teszek még egy ellenállást, akkor mindkettőn 20mA lesz az áramerősség, a feszültség pedig az ellenállásuk arányában oszlik meg?

Vagy ez a 40mA a maximum, amit le tud adni?

De akkor viszont a LED vesz fel mindig 20-at?

Nem értem... :( Valaki elmagyarázná?

Persze linkekkel is megelégszem. Lehet angolul is, csak ne Wikipedia, mert azokon már túl vagyok.

Előre is köszönöm!


2011. aug. 28. 20:51
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

U

---

R*I


P

---

U*I


Vagyis ..:



Volt

----------

Ohm * Áram



Watt

----------

Volt * Amper


A három közül kettő bármelyik adatod meg van, akkor a per vonal alattival osztani kell

vagy az egymás mellettieket szorozni, hogy meg kapd a harmadikat.

2013. jan. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!