Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kössük-e a földet a nullára,...

Kössük-e a földet a nullára, ha alapból nincs földelés?

Figyelt kérdés

Szal valamék szerelő aszongya, hogy igen, mindenki ezt csinálja, valaki meg hogy nem, és nem szabad.

Az én ötletem, hogy a villámhárítóra kék kötni, de az nincs a közelbe, vagy a vízvezetékre, de ki tudja az meg honnantól PVC.

Tény, hogyha nem kötöm sehova, rövídzárnál mindennek a burkolata rázni fog 220-szal. Deha meg a 0-ra kötöm, akkor meg néha minden ráz, mert abba is szokott áram lenni, ha nem egyenlően osztja szét az EON a fázisokat. Itthon 5-10 volt is szokott lenni benne alkalmanként. és ez pl. erősítőnek se biztos hogy használ.

- Ne vezessük a földet, ha egyszer nincs is: Arról meg már lemaradtam, mert kihúztak vagy 50 méter kábelt előttem. És a biztosítéktól jól van kötve, úgyhogy ezt kéne hasznosítani.


2011. jún. 21. 10:06
 1/2 Gugu Gabor ***** válasza:

Én nem kötném a vízvezetékre és a 0-ra sem.

Egy kis segítség: [link]

Szóval ami neked kell az a földelő szonda.

Egyébként szerintem még ha kicsit több pénzbe kerül érdemes lenne hívni egy normális villanyszerelőt! Nem azt mondom hogy a falból kicsúszott konnektorhoz is villanyszerelő kell, de ez azért lehet megérné azt a pénzt.

2011. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Üdv!


Felejtsd el! Ugyanis ha valahol megszakad a nulla vezeték, akkor -akár egy bekapcsola hagyott villkörténél- gyakorlatilag a szakadt 0 fázishoz közeli darabja is fázisra kerül. Ha valaki szerencsétlenségében megfogja az immár lebegő földet, akkor bizony a fázist fogja meg, és valami úton-módon talál utat az áram--> áramütést szenvedhet az illető.

2011. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!