Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Nikon...

Mi a véleményetek a Nikon D7000 modelljéről?

Figyelt kérdés

Nagyon szemezgetek vele. Eddig amit olvastam róla, az mind pozitívan hatott a döntésre, de kíváncsi lennék mások véleményére is. Hobbifotósként kezdtem, most profivá szeretnék érni. (ehhez a profi gép megvásárlása csak 1 pont lenne, sokat olvasok fotós könyveket és a gyakorlatban is szép és érdekes képeket készítek és kiigazodok a gépeken - egyszóval nem egy "apuci megveszi a drága gépet a kislánynak aki csak az auto beállítást használja") Eddig egy bridge géppel fotóztam, amit kinőttem és már nem elégíti ki az igényeimet.. (záridő, rekeszidő, mélységélesség..... és még sorolhatnám sokáig)

Mi a véleményetek róla? Érdemes megvenni? A pénzt összegyűjtöttem rá, a vázat tervezem megvenni + két objektívvel. (az egyik makro és portré, a másik egy 18-105 mm-es, bár nézegetem a 70-300 teleobit is)

Szerintetek jó vétel lesz, elégedett leszek azzal, amit nyújt? (jövőben tervezek venni hozzá szűrőket is)

18/L


2011. okt. 20. 16:00
 1/5 Sárkányfűárús ***** válasza:

Profi nem a géptől lesz az ember.

Ez a D7000 egy felső-középkategóriás váz, rosszul nem jársz vele.Én is hasonló ár/tudás arányú gép vásárlásán gondolkodom,márcsak a pénzecskét kell összeszednem.:)

A 18-105-ös obit nem ajánlom...hacsak nem f/2.8-as!:)

A nagy zoomátfogású obik sajna a két végállásban gyatrán telljesítenek, ha megteheted csakis fix obira ruházz be!

Nézz meg valóban profikat,mivel dolgoznak...35mm,50mm,85mm,100mm,200mm,400mm,estébéestébé....szerintem olvass még utánna, és ne várj tőle csodát,össze kell szokni a géppel!:)

Ki kell ismerni a kezelését,a trükkjeit!

2011. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sem úgy gondoltam, hogy profi leszek a géptől, de az biztos, hogy sokkal szebb minőséget ad vissza, élessebb dolgokat, mivel a mostani gépem sajnos ilyenekben alul maradt.
2011. okt. 20. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
A D7000 jó gép, részletek este. Obival együtt mennyit szánsz rá?
2011. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval a D700 jó gép, nem érdemes olcsó obikkal megölni. Vegyél rá legalább egy Tamron 17-50 f2.8-at, vagy ha hosszabb zoomot szeretnél, akkor Nikon 18-70 vagy 16-85 (de ezek jóval gyengébb fényerejűek és a képük sem jobb, csak a zoom nagyobb). Ha nem akarsz ennyit obira szánni, akkor maradj meg a 18-55 kitnél. Ez a 18-105 olyan hoztam is meg nem is, semmiképp sem egy hosszútávú megoldás.


Meg azt is érdemes meggondolni, milyen makro lencsét akarsz. Az ideális egy 105 mm f2.8 lenne, de gondolom ebből a Nikorra nincs keret. De még mindig ott van a Sigma. Ez szépen kiegészíti akár a 17-50, akár a nagyobb testvérek gyújtótávját. Ha egy 60 millis makro lencsét veszel, akkor átfedésed lesz, ami pazarló (és sokszor idegesítő). Ha a 85 millist választod, az pedig csak f3.5 (de mondjuk a 17-50-el harmonikus kombót ad). A D7000 ISO-ja elég jó, érdemes ráfeküdni erre a vonalra és gyúrni a széles apertúrával. Utána te leszel a partifotók csúcsa, mert vaku nélkül is tudsz dolgozni.


Teléből csak valami gyors AF-S az, amibe érdemes fektetni. Sokat bajlódtam a Canon 70-300-al (ami elég vacak), mára már gyakorlatilag nem is használom. Amire nem elég a 100-as makro, azt megette a fene. Sigmáról hasonlókat hallottam. Lassú, hangos, cserébe nem is éles. A Nikon AF-S 70-300mm F/4.5-5.6G IF-ED már egész jó.

2011. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Kb 2 ezer eurót szánnék az egészre, már régóta gyüjtögetem rá a pénzt.

A nap folyamán méí írok, hogy milyen obira gondoltam még, stb Majd összeírom, mert valami alapból a géppel megy, valamit meg pluszban veszek hozzá.

2011. okt. 22. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!