Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

megépítettem ezt a kapcsolást: [link]

nyákterv: [link]

Rákötöttem 20V-ot. A + és a GND között mértem 19.9V-ot, a GND és a - között pedig 0.4V-ot. A + és a - között megvolt a 20V-olt.


2011. dec. 5. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valamiért nem szabályoz a műveleti erősítő. Milyen tipus?

Ha megszakítod a műveleti erősítő - bejáratára menő vezetéket (átvágod), akkor R1 vagy R2 értékének változtatásával be kell tudni állítani ( a visszacsatolás helyett) a műveleti erősítő kijáratán a középfeszültséget, ami tulajdonképpen a tranzisztor páros után nagy terhelhetőségű kimenet.

Jók a tranzisztorok? Bázis-Emitterük között mérhető a ca. 0,6-0,8V feszültség?

2011. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

a műveleti erősítő LM358AH, a tranzisztorok újak,

a kapcsolás erről az oldalról van [link]

a nyáktervnél csak kiszedtem a szabályozó részeit

2011. dec. 5. 21:40
 3/14 anonim ***** válasza:

"a GND és a - között pedig 0.4V-ot. "


Rossz a paneled.

2011. dec. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

kösz a segítségeket

az egyik tranzisztor volt rosz

2011. dec. 6. 18:05
 5/14 A kérdező kommentje:
* rossz
2011. dec. 6. 18:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Ok, örülök, hogy meglelted...

Tudod műszaki ember vagyok és halálom az, amikor valami eszköz nem működik és rákérdezek, hogy jó az elem?, erre a válasz az, hogy új. De én nem azt kérdeztem!

Itt is picit ez a szitu...

Rengeteg éve építek mindenfélét (kpl. adó-vevőt), de ha a fele elindul még az egyszerűbbjének is elsőre, az jó arány...

Sok sikert és logikus gondolkozást!

2011. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

:)

szóval műszaki ember vagy, én is annak tanulok de még messze vagyok attól, h profi legyek, kb a kezdő és a haladó közé tenném magam.


Valami jó előerősítőt tudnál ajánlani? Telefonra akarnám rákötni és úgy menne az erősítőre. Mert a telóról gyenge jel jön.

2011. dec. 6. 20:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát abból iszonyatos mennyiségű van, klasszikusnak mondható (már csak a kora miatt is) a 741-es, vagy annak dupla változata a 747-es..

4-es változat pl. LM524-es, hirtelen ez jut eszembe.

Hangfrekis területen a belső kompenzáció miatt egyszerűen alkalmazható.

Teljesítményerősítő(!) már az LM386, nézz adatlapokat, sok mindent megtalálsz.

Úgy keresd őket: op.amp (operation amplifier, műveleti erősítő)

Persze léteznek speciálisan kiszajú, nagy dinamikájú "egyedek" is, de azokat nem telefon elé/után kötik, drága.

2011. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nézz be a hobbielektronika.hu-ra, ott vannak kapcsolások, leírások, mindenféle...
2011. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

és még egy kérdés ebben a kapcsolásban van e előerősítő vagy csak sima equalizer?

[link]

2011. dec. 6. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!