Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy objektív fényereje...

Ha egy objektív fényereje 4-5.6-ig terjed, akkor az azt jelenti, hogy csak ebben a tartományban használható?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen adat csak zoom objektíveken van aminek van egy legkisebb és egy legnagyobb gyújtótávolsága a 4 a legkisebb gyújtótávolság max fényereje az 5,6 pedig a legnagyobbé.Ezen kivül van egy blendeérték tartomány aminek a végén van a legkisebb fényerő
2011. dec. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 misterrastaman válasza:

Nem.

Kifejtve: Nagylátószögben f4 a legtágabb rekeszérték, amit használhatsz, telében pedig f5.6 a legnagyobb nyílás.

A legtöbb objektívet bármely gyújtótávolságon lerekeszelhetsz egészen f22-ig, néha ennél is lejjebb.


A gyakorlatban: f4-es rekesszel indulsz, ahogy zoomolsz, ez a szám lépésenként leszűkül 5.6-ra. Remélem, tudtam segíteni.

2011. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ahha, köszi a választ. de ha van egy olyan objektívem, amim legkisebb gyújtótávnál 4, azzal nemmis lehet 2.8as blendével fotózni.
2011. dec. 26. 23:51
 4/8 misterrastaman válasza:

Sajna nem. Mire használnád az f2,8-at?

Rövidebb záridő a lényegesebb, vagy kisebb mélységélesség?

A rövidebb záridőt nem lehet orvosolni, csak magasabb ISO értékkel, ami a zaj miatt nem tökéletes, de a kisebb mélységélességet viszonylag ügyesen le lehet csípni.

Nem kell más hozzá, csak egy makró előtétlencse. Mivel csökkenti a gyújtótávolságot, ezáltal kisebb lesz relatívan a mélységélesség. Olcsó is, (1-2 ezerért már lehet kapni, és nem is kell drágább) meg nem is árt, ha van a készletben.

Ez a kombó pl, megkívánhat egy kis kézi fókuszálást, de ez is csak a fotós előnyére válik.

2011. dec. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaaaa értem, szóval ez az érték a legkisebb. Max gyújtótávnál a legkisebb blende 5.6, a legkisebbnél pedig 4. Ja és igen, a mélységélesség miatt is kérdeztem.
2011. dec. 27. 16:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, a rövidebb záridő miatt is kérdeztem, ugyanis szeretnék majd sportfotózni, és nem mindig alkalmasak a körülmények arra, hogy a záridő 1/640-nél alacsonyabb legyen viszonylag magas ISO érték mellett is.
2011. dec. 27. 16:29
 7/8 misterrastaman válasza:

Igazán nem akarok kötekedni, csak a kíváncsiság hajt, hogy megkérdezzem: Forma-1 lesz a téma, hogy ilyen messziről, ráadásul 1/640-nél gyorsabban akarod fotózni?

Kösd fel a nadrágot akkor...

Ha nem szüreteled a pénzt a kertben, akkor két opciód van:

-Inkább ne is vedd elő a gépet. (Régebben ezt csináltam.)

-Vegyél egy analóg gépvázat, ami nem drága, és dolgozz filmre. Na, az már drága! (Mostaban ezt csinálom.)

Mesélj egy kicsit a felszerelésedről, aztán kibogozzuk, hogy mit lehet belőle kihozni.

2011. dec. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát majdnem forma-1. Rali :) Egyenlőre még nincsen DSLR felszerelés, csak egy olympus sp550uz, ami már egy kicsit gyenge nekem.
2011. dec. 29. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!