Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Momert párásítót használ...

Alinaaa kérdése:

Momert párásítót használ valaki? Ionizátor mire jó? Próbáltam rákeresni, de semmi értelmes leírás, magyarázat.

Figyelt kérdés

Van rajta ionizátor - gomb, de mi különbség van ha bekapcsolom, vagy ha nem?

Erről van szó:

[link]


2011. dec. 30. 22:35
 1/3 A kérdező kommentje:

Már találtam:)

De még egy kérdés. Ki is tudom kapcsolni az ionizátort.

Akkor ennél most hogy van? Ha be van kapcsolva ionizátorom van, ha meg ki van kapcsolva akkor csak párásítóm?

Mi jobb? Ha bekapcsolom, vagy ha ki?

Tapasztalat?

2011. dec. 30. 22:46
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen van. Én csak akkor használom az ionizátort, ha csapvizet teszek bele, ha desztillált vizet, akkor nem. Ha bekapcsolod az ionizátort elvileg nem vízkövesedik.
2011. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sándor G ***** válasza:

Egy ionizátor, vagy egy légtisztító ozonizátor, mint pl.Selva cm103,LG ,működése nem arról szól, hogy csapvizet vagy tiszta vizet teszek elé, vagy a radiátorra.

A működése akárcsak a drágább légtisztítóké, a negatív koronakisülés=csendes kisülésen alapszik.

Egy kisméretű panel, nagyfeszültséget állítunk elő 11-15KV-ot impulzus üzemben, majd az így HV diódával,előállított/egyenirányított Dc.fesz,get tűhegyes, rövid rozsdamentes acélcsúcsokra vezetjük, ez lesz a -negatív potenciál, míg a pozitív pólust, az ellen elektródra, rácsra vagy porgyűjtőcsövekre kötjük, /ide gyűlik rakodik le a szállópor.

Elektrosztatikusan feltöltödnek a csúcsok, és az ellenelektródok, ezért vonzzák a port mint a mágnes, a vasport.

Az ionizáló csúcsok végein parányi ív keletkezik, a nf.hatására, ez az ívkorona kisülés, ez termeli a kis mennyiségű O3+O2-t,negatív ionokat,

csúcsonként 80-100ezer neg.ion.

Akit érdekel, annak tudok készíteni, szobai ionizátort, illetve van eladó belőle.

2012. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!