Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az én életkörülményeim olyanok...

Az én életkörülményeim olyanok, amiért például egy védőnő rámszabadíthatja a gyámügyet? (Hosszú leírás, mondjatok véleményt)

Figyelt kérdés

A nyers szituáció pontokba szedve:

- saját ház (hiteles), földszint rendbetéve (konyha + szoba): 50%-ban új bútorok, a konyhában víz, mosó-mosogatógép, rendesen felszerelt, csempézett konyha, hőszigetelő nyílászárók, padlócsempe a konyhában van, a szobában parketta nincs, csak PVC. Tisztaság, rend, cserépkályha, meleg, egyetlen ajtófélfa mellett van egy fal félig megcsinálva, mert a biztosítéktáblát ki kell cserélni és új villanyvezetékeket vezetni a régi helyett, ezért egy villanykapcsoló lóg a levegőben (gyerek nem éri el, nincs veszélyeztetve, biztonságos ránézve).

- manzárd szétszedve, átalakítás előtt, köztes fal kiverve, régi ablakok vannak, cuccok, amiknek helyük nincs, dobozolva, a körülményekhez képest rend és tisztaság, deszkapadló félig lerakva. Irodaként működik, van PC, laptop, nyomtató (2), villanyfűtés, férjem vállalkozó, az ő irodája

- udvar üres, nincs leaszfaltozva, ezért poros (a földszint porosabb, mint a manzárd emiatt), virágágynak helye még nincs

- fürdőszoba még nincs, de már készülőben az építkezési engedély fürdőszobára, éléskamrára és még egy szobára

- jó autó

- a 2 éves gyermekem tiszta ruhákban jár, minden nap fürdik kiskádban, mindene megvan


Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert épp most vesztem össze anyámmal, hogy milyen trehányak vagyunk és veszélyeztetjük a gyereket, mert a villanyvezetés nincs rendesen megcsinálva és különben is hogy lehet így élni, és ha kijön egy orvos/védőnő, ránkszabadíthatja a gyámügyet veszélyeztetés miatt. Nagyon összevesztem vele. Terhes vagyok a 2. babával, azért vállaltuk be, mert látjuk a lakásépítésben a fényt az alagút végén, szépen élünk, szépen öltözködünk, szépen neveljük a gyereket. Csak anyám kikészített idegileg, megmondtam neki, hogy várjon már még 6 hetet (32 hetes vagyok), hogy szüljek meg legalább, ha lecs.szést akar, ne őmiatta induljon be hamarabb a szülés.


Megjegyzem, az én józan paraszti eszemmel ezek a körülmények még nem olyanok, hogy a gyámügyet rámszabadítsák, de kérlek, mondjatok ti is véleményt:)


2011. nov. 1. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Azoktól sem veszik el a gyereket, akik épp a 6. gyereket pottyantják a munkanélküliségbe és az évek óta nem takarított, romos házba. Ezek után tőled nem fogják elvenni. Anyuka meg szépen lemondhat arról, h valaha is látja a második gyereket, mert egy ilyen után én messzire kergetném.
2011. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis:-)
2011. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Bocsi, de ennyi erővel az összes romára rá lehetne szabadítani a gyámügyet.

Ja, és nekünk 1x sem tartott műszaki ellenőrzést a védőnő.

Nálunk a 86 éves szomszéd néni sipákolt a villanykapcsoló miatt, hogy ne kapcsolgassa a gyerek!

Normál magasságban van, rendben van és a gyerek még székről sem éri el mert 2,5 éves.

Nem hiszem, ha csak v.ki szándékosan nem szemétkedik!

2011. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj én csak egy példát tudok mondani. Van egy ismerősöm akinél van egy 6-7 éves gyermek. Egyetlen szoba van abba laknak 6-an. Fürdőszoba nincs. Fűtés kandallóval vagy cserépkályha vagy valami ilyesmi. Nyáron ha a konyhába kinyitod a szád tele lesz léggyel. Nem hívták ki rá a gyámügyet. Ne izgulj ez nem indok.


17/L

2011. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

szerintem is ok a dolog, most is a konyhában ülök és laptopozok, szerintem sem vagyunk az a kategória, akit le kellene szidni. És igen, nekem sem tetszik a helyzet (hogy nincs kész a ház), de mindíg vannak prioritások és most a férjem nyert egy úniós projektet (saját maga, egyedül) a cégének, és kell 2 mill. ft. önrész, szerintem ez most fontosabb, mint a fürdőszoba. De anyám csak annyit lát az egészből, hogy milyen cigányok vagyunk és hogy lehet így élni. Könyörgöm, mi köze hozzá? És csodálkozik, hogy sose hívom....


Néha én is elhajtanám, ahogy az első válaszoló írta...


És ha azoktól, akikkel az első és harmadik válaszoló példálózott, sem veszik el a gyereket, akkor kiktől?

2011. nov. 1. 11:30
 6/14 ava87 ***** válasza:
100%
Ilyen alapon mindenkitől elvennék a gyereket, aki felújítja a házát/lakását.
2011. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igen, ava, én is így gondolom. Mostmár lenyugodtam, de jött, hogy lecsapjam a kagylót, mikor hallottam, miket hord össze, és hiába szóltam rá, hogy hallgasson, csak azért is mondta... Jó volt kiírni magamból. Hogy lehet ilyen egy anya? Az ő kompetenciája addig terjed, hogy max megkérdezem tőle, milyen anyag jó függönynek. De ehhez a házhoz egy fillérrel nem járult hozzá, nem is akarta, hogy megvegyük (5 éve már ennek, nem csoda, ha én is unom, hogy lassan halad a felújítás), ergo semmi beleszólása nincs abba, mit csinálunk vele. Érdekes módon anyósomék, akik a ház felét adták, és sokszor segítettek a költségekbe, mikor bevezettük a vizet vagy új kályhát rakattunk, egy szóval sem szólnak bele abba, hogyan haladunk. Miért is szeretem jobban anyósomat? Azt hiszem, megértitek...
2011. nov. 1. 11:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem venné el a gyámügy a gyerekeket, nincsenek életveszélyben a gyerekek, és tisztaság van, gondoskodva van/lesz róluk.
2011. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 ava87 ***** válasza:

Persze, teljesen érthető, hogy kiakadsz ezen. Sajnos az emberek merő rosszindulatból (irigységből?) képesek hetet havat összehordani. Elég kár, hogy pont a saját anyukád áll így a dologhoz.

Különben nekem a fiam apja csinált hasonlókat, amikor elváltak útjaink, próbált ijesztgetni, hogy aki albérletben lakik, attól elveszik a gyereket (megjegyzem, örülne, ha ilyen albérletben lakhatna).

Aki ilyen marhaságokat mond, csak saját magából csinál hülyét, mert látszik, hogy totál nincs képben ezekkel kapcsolatban, csak mindenáron szeretne valami rosszat mondani.

2011. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is folyton azzal ijesztgetett mikor kicsi volt a fiam,hogy el fogják venni a gyereket tőlünk mert kuplerájban élünk azért mert én nem fertőtlenítek mindent minden áldott nap.Nyár elején volt egy nagyon csúnya hasmenése a fiamnak és akkor elküldték a székletét tenyésztésre.Kiderült,hogy calici vírus kapott el.És ráadásul a gyerekorvosi rendelőbe.Vitte vissza férjem a gyereket mert épp meggyógyult egy megfázásból és bevitte,de míg vártak a gyerek mindent összefogdosott és ment a szájába a kezével.Másnap estére lett hasmenése,és 3 hétig hasmenése volt.1 hét után kezdtük el a gyógyszert amit a dolgi adott, és mondta,ohgy aznap mikor a férjem vitte a gyereket vissza 3 gyerek is volt ezzel a vírussal nála tehát ott kapta el.Mikor meglett az eredmény nemsokkal utánna felhívtak ANTSZ től,beszélgetni.Egy csomó mindent kérdeztek.Na én kapva kaptam az alkalmon és a beszélgetés végén megkérdeztem a nőtől,hogy nekem anyukám azt mondta, hogy mivel kisgyerek van a lakásba állandóan megállás nélkül fertőtlenítenem kell mindent.Elkezdett nevetni a nő és mondta,hogy meg ne próbáljak így élni és el ne higgyem ezt anyukámnak.Azt mondta az az egészséges ha hetente 1-2 szer jól lefertőtlenítek mindent.Nem kell többször.Nagyon kedves volt és aranyos.


Én emlékszem az én gyerekoromra anyukám tényleg olyan volt,hogy állandóan fertőtlenített mindig mindent és nem is alakult ki se nővéremnek se nekem az immunrendszerünk állandóan betegeskedtünk folyton betegek voltunk,és vagyunk most is.Ha elmegy mellettem egy beteg ember másnapra én is beteg vagyok.És meg is mondták,hogy nekem anyukám rontotta el kicsi koromba mert nem jutott a szervezetem semmi vírushoz baktériumhoz és nem is tanult meg védekezni.Na én ezt nem akarom,hogy így legyen a fiammal.És szerencsére a gyerekorvosunk is ezt az elvet követi.Ő látja is hogy élünk mert többször volt nálunk és mondta,hogy nem kell semmin változtatnunk.

2011. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!