Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki linkelne nekem egy 3...

Valaki linkelne nekem egy 3 cellás Lithium-ion külső töltő kapcsolási rajzot?

Figyelt kérdés

Vagy valami olyan oldalt ahol hasznos információkat kaphatok.

A mobilom microUSB csatija szét ment és akkumulátor töltőt szeretnék csinálni, ezért kéne a kapcsolási rajz.... tudom nem könnyű....


2012. jan. 16. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

hmmm. nem hinném, hogy 3 cellás li-ion van benne...

a telefonokban 1 cellásak vannak tudomásom szerint

pl. 3.7V, 800mAh

2012. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

enyém 1250 mAh (4.7 Wh) 3.7 voltos....

de nagy külömbség sztem nincsen a kapcsolási rajzban

2012. jan. 16. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:

ha jól látom látom megtaláltad a hobbielektronika fórumot, jobb választ nem tudok adni :)

De amit ott linkeltél, azt némileg módosítani kell, mert neked 4.2V-os kimenetű kell (1 cella), az ottani 2 sorba kötött cellához van.

2012. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen megtaláltam... nem elég ha 12V helyett 5V inputot adok neki? akkor már jónak kéne lennie (?)
2012. jan. 16. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:

nem, mert az LM317 egy stabilizátor, ha 8.4V-ra van állítva a kimenete és a bemenet 9-10 voltnál kisebb, akkor a kimenet nem szabályozott, 5V-hoz fog közelíteni, de a kimenő áramtól függ és pontosan nem tudni mennyi lesz.

Ott a HE fórumon szerintem valaki biztos linkelt már olyat, ami 4.2V-os.

2012. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!