Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire lehet jó az, ha egy...

Mire lehet jó az, ha egy tranzisztor középső lábát nem forrasztják be? KÉP

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 17. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem tranzisztor, csak egy TO220-as tokozású integrált áramkör.


A középső láb össze van kötve a hátlapjával, ahol a földet kapja, így azt nem szükséges külön beforrasztani. Ezzel az amúgy filléres reflow pasztával spórolnak.

2012. jan. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gyerekek, hát a képet valaki álnokul kicserélte, mert én nem látok az első válaszoló válaszának megfelelő tokozást (TO220).


Amúgy annak a tranzisztornak (ami valóban nem biztos hogy az) van ám még 1 kivezetése a túloldalon. Egy hosszú kivezetés, és az biztos le van ott forrasztva.


Egyébként speciális esetekben előfordul, hogy egy kivezetést hagyunk lógni a levegőben, például akkor ha diódaként vagy hőmérséklet "érzékelőként" akarjuk használni a tranzisztort.

2012. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Valóban a hátsó jelenleg nem látszó oldalán végig van forrasztva majdnem teljes szélességében egy "lába". Milyen haszna van akkor diódaként, ha csak úgy használják, illetve hőmérsékletet hogy érzékel?
2012. jan. 17. 09:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Off:

Kénytelen vagyok megdicsérni a kép minőségét.....:)

Ilyen kérdésekhez általában ehhez hasonló képeket mellékelnek:


[link]

2012. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kép baromi nagy, nekem meg mobilnetem van, így nem töltöttem be, de a tranzisztorokat szokták diódaként is használni, ekkor a kollektor szabadon lóg. Régen nagyobb divatja volt, amikor a tranyó még drága jószágnak számított és a gyártási hibás darabokat szokták diódaként eladni. Ma nem tudom, használnak-e még ilyen opciókat. Esetleg lehet, hogy a készítőnek volt még kismillió tranyója és nem akart a projekthez diódát venni. De mondom, nem látom a képet.
2012. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én is azt hiszem, hogy diódaként akarták így használni. Az viszont nem derül ki, hogy a kollektor, emitter, vagy bázis van kihagyva, így nem tudom megmondani
2012. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak: [link] Itt van kisebb méretben a kép, 159kb :)

Köszi a kép dicséretét :) Igyekeztem jó képet készíteni :) Amúgy ez egy arduino uno mikrokontrolleren van.

2012. jan. 17. 13:04
 8/12 A kérdező kommentje:
Booocs, utolsó előtti. De rakok fel mindjárt a másik oldaláról is egy képet :)
2012. jan. 17. 13:04
 9/12 A kérdező kommentje:

[link] nagy

[link] kicsi

2012. jan. 17. 13:17
 10/12 anonim ***** válasza:

A tranzisztorból bizony kihozták a maximumot! :D


A tranzisztoroknak majdnem mindig 3 kivezetésük van. A túloldalon biza be van forrasztva a harmadik kivezetés!

2012. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!