Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Visszavihetem szerintetek a...

Visszavihetem szerintetek a boltba és kérhetem a levásárlást?

Figyelt kérdés

tegnap vettem egy elektromos cigit. nem vagyok megelégedve a minőséggel. nem volt drága, 4000 ft, de nem mondták, h nem használható. a panaszaim a következők:

- folyik belőle a zselé, érezni szoktam a szám szélén az édes ízt

- amit adtak hozzá patront, alig lehet rátenni, levenni meg egyenesen lehetetlen

- a porlasztó fején van valami bevonat, az mállik le

- ma azt vettem észre, hogy töltéskor nem világít, illetve nem is tölti sztem már a töltő

- végeredményben a nő a boltban nem értett hozzá, és magyar nyelvű útmutatót nem adtak. szerencsére tudok angolul, de így nem is mondhatja, h nem használtam megfelelően, mert honnan tudhatnám hogy kell?


Szerintetek jogosan ragaszkodom ahhoz, h azonnal vegyék vissza és had vásároljam le az árát egy jobb termékre? ami drágább és jobb is? jelzem, ezek a hibák EGYETLEN nap alatt jöttek ki!


2012. jan. 26. 11:18
 1/5 anonim válasza:

Szia, szerintem igen, főleg ha tényleg ennyi baja van.

Szerintem nem fognak belőle nagy ügyet csinálni, vagy kicserélik vagy visszaadják a pénzt vagy levásárolhatod.

2012. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 napon belül még kifogást sem kell mondanod.

Valószínű pénzt nem kaphatsz vissza, de levásárolhatod.

De rákérdezhetsz, van ahol visszaadják a pénzt.

Fontos: a szla megléte.

2012. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"3 napon belül még kifogást sem kell mondanod." Nem így van.

A levásárlás általában lehetséges (de erre nem KÖTELEZI jogszabály a forgalmazót!) BONTATLAN EREDETI csomagolásban (vagy eredetire visszacsomagolható).

Azért nem ártana tisztában lenni a Magyarországon érvényben lévő előírásokkal!

3 napon belül lehet a meghibásodott termék cseréjét kérni.

Ha meghibásodott ezt követően már gar. javításra kötelezettek.

2012. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, én is tudom, mert megnéztem a jogszabályokat. megpróbálom. ugyebár bontott, hiszen addig nem derül ki, h nem jó...a javítás azért nem jöhet szóba, mert egyszerűen gagyi. a patronokat nem lehet a végére ráhúzni, leszedni meg csak max fogóval. nagyon gáz. ez így nem használható. a zselé kifolyása meg szintén nem javítható. az a baja, h szar az egész. nekem nem kell vissza a pénzem. de ilyet sem akarok. ne javítsa meg, ne cserélje ki, nekem adjon egy jobbat, kifizetem a különbözetet. ennyit szeretnék :)
2012. jan. 26. 12:25
 5/5 anonim válasza:

11.29-es vagyok

azt elismerem, hogy vannak előírások, és, ok, hogy nem ismerem szóról-szóra az előírásokat, ami erre vonatkozik, de azt el kell ismernetek, hogy ez Magyarország, és érdekes módon nem minden működik úgy, ahogy kéne

vidd vissza és cseréltesd ki vagy cserélted jobbra, ha szeretnéd

én csak annyit mondok, hogy nem hiszem nagy gondot csinálnának belőle :-)

2012. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!