Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora a kereslet manapság...

Mekkora a kereslet manapság 24V-->12V átalakítókra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gondoltam, hogy ilyesmiből szeretnék egy kis zsebpénzt egyetemi éveim alatt. Láttam, hogy 70W-os átalakítókért elkérnek 6000-7000Ft-ot is. Arra gondoltam, hogy én is tudok jó hatásfokú, ettől nagyobb teljesítményű feszültségkonvertert csinálni.


Mondjuk 13,2V-os, 10A-es átalakítót (ami kapásból 132W) mennyiért lehetne elpasszolni?

És mennyiért lehetne, ha nem lenne dobozolva.


Adnék rá mondjuk 1 év garanciát...


2012. febr. 4. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ki és mennyi lenne a kereslet nem tudom, árhoz ezekből indulhatsz:


[link]

[link]

2012. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy nagy kereslet lenne rá.

Régebbi teherautóknál megoldották úgy, hogy a két 12 voltos aksi összekötésétől vittek fel egy szálat, és kész. Újabbaknál meg van 12V is alapból.

2012. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Második válaszoló: és mi a helyzet a buszokkal..? Ott alapból 24V-os akku van bent. Nem?

2012. febr. 4. 22:02
 4/10 anonim ***** válasza:

24-es akku? Létezik olyan. Még annó a honvédségnél láttam ugyan valami muzeális 24 voltos ruszki aksikat a kétütemű Krazokban, de szerintem nem jellemző az ilyen.

2 db 12-est szoktak sorba rakni.

2012. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Túrórudi, te nagy forma vagy! :D


Hát akár hogy is van, például a helyi Volántársaság buszaiban nincs fesz. átalakító autórádióhoz. A cég szereltetett be kollektívan, de tönkrement már a legtöbb buszban. Ott gondolom a sofőrök és a szerelők sem piszkáltak bele az akkuknál, mert amúgy szabálytalan az, hogy sorba kötött akkuknál csak az egyiket terheled.

2012. febr. 4. 22:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Szabálytalannak szabálytalan, de most őszintén, mit számít, ha 2 darab 150 Ah-s aksi közül az egyikből másfél ampert elcsenünk egy autórádiónak?

Egyébként nagyra értékelem, hogy munkával akarsz zsebpénzre szert tenni a tanulás mellett, és szurkolok is neked, hogy bejöjjön a terved.

Ha ez bejön, tovább is léphetsz hasonló termékek készítésével.

Pl. egy szimpla hangjelzőért, amit teherautók tolatólámpája kell kötni (kötelező egy ideje, meghatározott hangerővel),nem átallanak elkérni 5000 Ft körüli összeget. Gondolom, töredékéből előállítható.

stb, sok ilyen van még.

2012. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lelki támogatást.


Amúgy igazad van abban, hogy nem oszt, nem szoroz az 1,5A.

Csak a buszvezetők mifelénk nem olyan tökösek, hogy bele merjenek barkácsolni a vadi új kínai buszokba. (jól is teszik)


Az a tolató bigyó az... Kemény téma, mert én arról nem tudok megfelelő dokumentációt kiállítani, az egy kötelező dolog. Viszont a feszültségátalakító nem -hogy úgy mondjam- veszélybiztos berendezés, és nem is kötelező.

2012. febr. 4. 23:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Világos, erre nem gondoltam.
2012. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez igen. Egy 13,8V os 10 amperes feszkó átalakítót biztonsággal bemersz kötni, de egy kristályhangszórós csipógót nem mersz lepárhuzamosítani egy tolatólámpáról. Hát jót derültem.

Más

24V os aksit már nem használnak. 12V os aksikat kötnek sorba. És ez így helyes is. Viszont az ilyen gépekbe,( kamion, busz, stb. ) Már az autórádió is 24V os. Eleve gyárilag. És az eredeti kérdésre visszatérve, 24/12V os átalakítót már szinte csak Cb rádiózásra használnak. Viszont ott fontos hogy stabil legen, és ne okozzon elektro szmogot, azaz semmiféle zavart ne keltsen. Viszont a piacot lefedni így elég nehéz. Mivel a keresletet néhány hobbi Cb szervizes is bőven kimeríti.

2012. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt nem a bekötésről van szó, hanem az előállításról. És nem is arról, hogy ne tudná megcsinálni, hanem, mivel ez egy előírásokkal meghatározott hangjelző berendezés lenne, a készítése engedélyköteles, jóváhagyási jellel kell rendelkeznie, stb. Ahogy pl. egy indexbúra is. Viszont főtengelyt nyugodtan reszelhetsz, a mototba, azt szabad. :) Hülyeség de ez van.
2012. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!