Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van kereslet külföldön gyógysz...

Van kereslet külföldön gyógyszertári asszisztensre és szakasszisztensre?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm!
2012. jan. 30. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Hm, a válasz bonyolultabb, mint hinnéd. Jó nyelvtudással és gyakorlattal rendelkezőkre lenne igény, pl. Franciaországban, Németországban, Angliában és Hollandiában is, de mindhárom helyen különbözeti vizsgához és egyebekhez kötik a munkavégzést, ami miatt a kiutazás eléggé nehézkes és legfőképp költséges lehet, így nem vagyok benne biztos, hogy foglalkoznak vele. Én a kinti kamarai akkreditációmig assziként szerettem volna dolgozni az alábbi országokban (gyógyszerész vagyok), de a sok adminisztráció miatt nem vállalták be a foglalkoztatásomat. Esetleg próbáld meg a Eures-sel felvenni a kapcsolatot, ha ilyesmiben gondolkozol, magyar kapcsolattartóik is vannak itt: [link] Ők részletesen tudnak tájékoztatni a lehetőségekről és a feltételekről. Az asszisztensi fizetés egyébként külföldön elég jó, Párizsban nettó 2500 euro körül keresnek, Hollandiában 2500-3000 euro körül, de a megélhetés is arányosan drágább.
2012. márc. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!