Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudok lámpát csinálni?

Diddoka kérdése:

Hogy tudok lámpát csinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a kerékpáromra első világítást készíteni. Én motor lámpára gondoltam, hátra meg robogó akkumulátort, de a kapcsoló panelt hogy tudom megoldani? Kérlek segítsetek!
2012. febr. 25. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
~1500ft-ért lehet venni ledes lámpákat amik már normálisak, amit leírtál az kb 3x ennyi alaphangon,az akkut tölteni is kell, plusz sokkal nagyobb súly. Egyébként kell egy akku, 2x 2méter drót, meg egy kapcsoló, az egyik szálat direktben bekötöd, a másikat megszakítod, teszel rá sarut,rányomod a kapcsolóra és kész.
2012. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


veszel 1 ilyet

[link]

meg 1 ilyet

+ledcsík

+csúszósarut: [link]

a + hoz az a megszakító szerintem felesleges a kapcsoló és ennyi én így csináltam :D

2012. febr. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam a motor lámpát, mert nagyon erős lámpát szeretnék, ami éjjel bevilágítja az utat. Motor akkumulátorom, meg lámpám az lenne.
2012. febr. 27. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz be ebbe a fórumba: [link] Regisztrálhatsz és lehet kérdezni.


Itt már jónéhány éve ilyesmiről beszélünk.

Itt többnyire már mindenkinek van párezer lumen fény a bringáján. Sötét úton sárgás fénnyel mennek el pl. mellettem a régebbi 55W-os halogén izzós lámpával szerelt autók. :-)


Nekem most 3-szor 800 lumen van elől.

Az megfelel kb. 3-szor 36 Wattos halogén izzónak.

Másképpen összesen 110 Wattos halogénnel azonos a fénye.

Vagy 170 Wattnyi közönséges körte alakú régi hálózati izzó fényével azonos.


Na és ami érdekes, hogy nem használok hozzá klasszikus vezérlő áramkört, inkább úgy terveztem, úgy kötöttem, hogy a led igénye éppen illeszkedik az akku feszültségéhez, kis toleranciával. Aminek kell esnie az pártized Ohmon és a hozzá vezető kábelen lecsökken éppen annyira, hogy az fullra töltött akkuval se legyen sok neki.

2012. máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na persze van rendes hűtése, mert melegedne tisztességesen.

A burkolatát úgy esztergáltattam végig sűrűn mély bordákkal az oldalán. Menet közben elég a hűtés de amikor megállok akkor lejjebb kell vennem a fényerőt mert még így is túlmelegedne. Lítium akkukkal használom mert az könnyű és nagy az energia tároló kapacitása. A fórumon sokan használnak hozzá mindenféle trükköt tudó vezérlő elektronikát. Szerintem majd tedd fel a kérdést ott.

Mások is elmondják ki, mit, hogyan csinált.

2012. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!