Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Visa dombornyomott bankkártya?

Visa dombornyomott bankkártya?

Figyelt kérdés

Üdv. Most nyitottam az Erste banknál egy bakszámlát, amihez egy Visa dombornyomott kártyát ajánlottak. Az lenne a kérdésem, hogy sokszor vásárolok külföldi aukciós oldalakon (amazon, ebay) és ezért kellene nekem dombornyomott. Szóval a kérdés az az, hogy Visa kártyát neten is és vásárláskor is elfogadják?


Elnézést a tudatlanságomért, csak ez az első bankkártyám. Nagyon köszönöm a segítségeket. :)


2012. márc. 5. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem Visa Elektronom volt, nem dombornyomott, PayPalen minden további nélkül tudtam regisztrálni vásárolni.

Külföldön nem próbáltam vele vásárolni, de a telefonautomata kint nem fogadta el, lehet kellett volna rá kérni "roamingot" vagy hogy hívják.

Most már dombornyomott van, át tudtam írni PayPalon...

2012. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szerződésem szerint Visa Classic "Dombornyomott" kártyám lesz. :)
2012. márc. 5. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a dombornyomott kártyát mindenhol elfogadják. (Még olyan helyen is tudsz vele fizetni, ahol nincsen online terminal...)

Egyébként nem ajánlott a fő bankszámlához tartozó kártya adatait a neten megadni, mivel akkor visszaélés esetén a számlán lévő teljes összeget le tudják emelni. Érdemes nyitni egy alszámlát, amire mindig csak kicsit többet utalsz, mint amennyiért vásárolni szeretnél. (Bankon belül általában azonnal megtörténik a saját számlák közötti "átutalás" és több banka tudsz hozzá kártyát - esetleg virtuális kártyát - igényelni.)

2012. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:)
2012. márc. 5. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, dombornyomott kártyával mindenhol tudsz fizetni. A Visa és a Master Card között viszont van egy talán lényeges különbség, méghozzá az, hogy a Visa elszámolási alapja USD, a MC-é viszont EUR. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy vásárláskor ha nem forintban történik a tranzakció, akkor először erre a pénznemre történik az átváltás, aztán a célvalutába - persze, ha utóbbi kettő megegyezik, akkor nincs második váltás. Kivétel a PayPal, mert az forintban is tudja kezelni a pénzed, és akkor fizetésnél csak a PayPal vált a saját árfolyamán.


Nézzünk néhány példát:


1. Magyarországon fizetsz vele a Tesco-ban:

Visa: forint --> forint => nincs konverzió

MC: forint --> forint => nincs konverzió


2. Ausztriában fizetsz vele egy OMV kútnál:

Visa: forint --> dollár --> euró => két átváltás díját fizeted

MC: forint --> euró => egy átváltás díját fizeted


3. Amazonon rendelsz egy Kindle 4-et:

Visa: forint --> dollár => egy átváltás díját fizeted

MC: forint --> euró --> dollár => két átváltás díját fizeted


4. EBay-en rendelsz egy Kindle 4 tokon Hong Kongból, PayPal-lal fizetsz:

Visa: forint --> forint --> dollár (vagy bármi más)

MC: forint --> forint --> dollár (vagy bármi más)


Szóval ha sokat rendelsz interneten és főleg PayPal-lal fizetsz, vagy az USA-ból rendelsz, de keveset jársz külföldön, akkor a Visa jobb.

Ha sokat utazol Európában, és/vagy gyakorlatilag mindig PayPal-lal fizetsz (Amazont csak nagyon ritkán, vagy kis összegekkel használod), akkor a Master Card jobban megéri, mert a pénznemek közti átváltások így kedvezőbbek.


Remélem, érthető voltam, ha valami mégsem világos, akkor a bankodban is biztosan elmagyarázzák ezeket, csak ki kell tapasztalni, hogy melyik az az ügyintéző, amelyből minden fiókban csak egy van, és se nem bunkó, se nem hülye, és ráadásként még meg is érti, hogy mit akarsz, és tényleg tud segíteni. :)

2012. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!