Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 230V-os egyenárammal tudom...

230V-os egyenárammal tudom működtetni a számítógépemet? Vagy váltakozó feszültséget kell csinálnom? Hallottam róla, hogy erre képes az autó szivargyújtója, és nekem ez pont jó lenne, mert 12V-ot ad a generátor amit meghajtok. Működhet?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Na még egyszer fussunk neki ennek a kérdésnek.

(van olyan eszköz ami 12V < 220V csinál,de a kérdésed nem világos)

2012. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa a link.


[link]

2012. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

feltranszformálom. csak max 250karakterbe nem fér bele rendesen:S

+230V-os egyenáram kell vagy a 230V-os váltakozó fesz.nek az effektív feszültsége?

2012. ápr. 5. 12:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor az egyenárammal működtetést felejtsem el?
2012. ápr. 5. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt igen.
2012. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm =)
2012. ápr. 5. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Működtetheted egyenáramról is, ekkor azonban két lehetőséged van:


1) Veszel olyan tápegységet, ami meg egyenáramról is. Van ilyen, de eléggé drága.


2) Kihagyod a tápegységet, és saját áramkörről működteted. A tápegység voltaképpen "csak" egy egyenirányító, ami különböző feszültségeket ad ki (például 12V-ot az alaplapnak, 5V-ot a vinyó, stb). A probléma ezzel, hogy nagyon pontos szabályzás kell hozzá, de egyáltalán nem lehetetlen. Más téma, hogy valószínűleg nem értesz hozzá annyira, hogy ezt megcsináld, és piszok gyorsan elfüstölnéd a gépedet.

2012. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hát eléggé keveset...

minden külömböző nagyságú feszültségű kivezetéshez trafót raknék, és biztosítékot is beleraknék. Szakértelmemből hirtelen ennyire telne:D

2012. ápr. 6. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!